Zion Branch, geri dönüşünde USC teknik direktörü Lincoln Riley’yi etkiledi

plantifulsoul

New member
Geçen yıl takım arkadaşlarına tezahürat yaptı. Şimdi, Zion Branch’in takım arkadaşları iyiliğe karşılık vermeye can atıyor.

“Evet Z!” güvenlik Calen Bullock ve hızlı son Romello Height yakın tarihli bir USC tatbikatından sonra Branch küçük bir muhabir grubunu kendine çekerken bağırdı.

Branch, 1,8 metrelik güvenlik, uzun zamandır beklenen USC çıkışına hazırlanırken, bu sonbaharda çok daha fazla tezahürat toplayabilir. Geçen sezon sonbahar kampında sezon sonu dizinden sakatlanan Branch tamamen sağlıklı ve geçen yılki hayal kırıklığını atlatmayı uman bir USC ikincil takımında oynamak için yarışıyor.

Kırmızı gömlekli birinci sınıf öğrencisi, bahar antrenmanlarına fiziksel olarak hazır olmak için eğitim odasında çalıştı ve zihinsel olarak her zamankinden daha keskin olmak için saatlerce film izledi. Branch’in futboldan uzak geçirdiği en uzun zamandı.

USC’nin ilk sonbahar hücumunda pick-six gibi gösterişli oyunlarla Branch, beklemeye değer olduğunu kanıtlıyor.

USC’nin çok lanse edilen birinci sınıf öğrencisi Zachariah Branch’in ağabeyi Branch, “Teknik olarak becerilerimi geliştirmek için gerçekten bir şansım olduğunu hissediyorum,” dedi. “ ağırlık odasında ve kesinlikle film odasında gücüme odaklandım, bütün bir yılı sadece zihinsel olarak öğrenerek ve etrafımızdaki bu harika emniyetleri ve harika DB’leri izleyerek geçirdim.

Savunma koordinatörü Alex Grinch, güçlü bir iş ahlakı ve saha dışında odaklanmış kişiliğiyle Branch’in “her kutuyu kontrol ettiğini” söyledi. Ancak eski dört yıldızlı oyuncu, sakatlıktan dönerken bahar boyunca temassız antrenmanlarla sınırlıydı, bu nedenle koçların hala soruları vardı.

Branch, bir fumble’ı zorladığında ve bir touchdown için müdahaleyi geri verdiğinde, takımın ilk hücumunda oynayarak onlara kesin bir şekilde cevap verdi. Baş antrenör Lincoln Riley, seans sırasında onu öne çıkan oyuncu olarak seçti.

USC’nin San Jose State’e karşı oynayacağı sezon açılışına iki haftadan az bir süre kala Grinch, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “14 günde çevremde gördüğüm herkes kadar ilerleme kaydetti,” dedi. “Görmek gerçekten heyecan vericiydi. Kredi tamamen ona ve ilerlemekten heyecan duyduğumuz bir adama gidiyor, bu yüzden bizimle bir rolü olacağını düşünüyorum.

Rolün ne kadar büyük olduğu hala tartışılıyor. Branch, tüm konferanslardan bir genç olan Bullock ile birlikte başlangıç pozisyonları için yarışan geri dönen Jaylin Smith, Bryson Shaw ve Max Williams arasında güvenli bir karışım içinde.

Smith, rekabetin “şiddetli” olduğunu kabul etti, ancak hiçbir şey takım arkadaşları arasındaki bağlardan daha güçlü olamaz.

“Bunu bir yarışma olarak görmezdim; Geçen sezon dokuz maça 37 top çalma ile başlayan genç bir genç olan Smith, “Bunu daha çok bir kardeşlik olarak düşünürdüm” dedi. “Burada enerji getiriyoruz, meyve suyu getiriyoruz ama neyin tehlikede olduğunu biliyoruz.”

Branch için bu, bir hayali gerçekleştirmek için bir fırsat. Las Vegas’ta büyürken, güçlü Bishop Gorman’da rol aldığı her zaman USC’ye katılacağını hayal etti. Branch, sakatlığı ilk çıkışını geciktirdikten sonra bile, bazı ev maçlarında tam pedlerle kenarda devriye gezdi.

Branch, sonunda bu pedleri sahada kullanmak için bir “hayalin gerçekleşmesi” olacağını söyledi.

Branch, “Oraya çıkıp o tünelden gerçekten şimdi kaçmak ve takım arkadaşlarımla adım atmak,” dedi, “türünün tek örneği olacak.”