USC’nin saldırı hattı büyük değişikliklerin geldiğini anlıyor

plantifulsoul

New member
Birlikte geçirdikleri beş yıldan sonra, Justin Dedich bir gün USC’nin hücum hattının iki temel unsurunun ortadan kalkacağı gerçeğini pek dikkate almamıştı. Brett Neilon ve Andrew Vorhees ile birlikte oynadığı tüm maçlardan, birlikte geçirilen tüm antrenmanlardan, toplantılardan ve rastgele gezilerden sonra, her zaman bir tane daha olacakmış gibi geldi.

Ancak Truva atlarının uzun süredir pivotu olan Neilon, Pac-12 şampiyonluk maçında bir sakatlık geçirerek sahadan atıldı ve tüm sezon boyunca rahatsız edici sakatlıklarla mücadele eden Vorhees, NFL taslağına hazırlanmak için kaseden eğildi. Aniden, son bir koşuşturmaca olmadı ve Dedich, Cotton Bowl’un önünde pivot oynuyordu ve Jonah Monheim, savunmak için içeri girdi. Bir dönem uyarı yapılmadan kapanmıştı.

“İşte bu,” dedi Dedich içini çekerek. “Yüzleşmen gereken acı bir gerçek. Yeni bir grubumuz olduğu için mutluyum ve birlikte iyi oynuyoruz ama onlar benim kardeşlerim. Beni üzüyor. Öyle.”

Bu gerçeğin USC için ne kadar sert olacağı, büyük olasılıkla altıncı sezonda Truva atlarının hücum hattının çapası ve lideri olarak geri dönecek olan Dedich’e bağlı. O ve Monheim, gelecek yıl hattaki tek tam zamanlı başlangıçlar olacak ve bu da büyük bir değişikliği kaçınılmaz kılıyor.

Bu değişiklikler haftalardır yapılıyor. Dedich, “Bu yepyeni bir karıştırma,” dedi.

Dedich merkeze ve Monheim sağ savunmaya geçerken, diğer taşların USC’ye nasıl uyacağı hala belirsiz. Gino Quinones, bu sezonun başlarında bir savunma maçına başladı ve Tulane karşısında sol savunmada yer alması bekleniyordu ve redshirt birinci sınıf öğrencisi Mason Murphy, müdahale noktalarından birinde oynayacak.

Redshirt kıdemli Bobby Haskins, bu iş için Courtland Ford’u yendikten sonra, sezonun büyük bölümünde Truva atlarının ilk sol mücadelesi oldu. Ancak Cuma günü, hücum hattı antrenörü Josh Henson, “birçok şey göreceğinizi” ima etti. [Ford] Cotton Bowl’da.

Ufukta daha fazla değişiklik olabilir. Bu sezon Florida için sekiz maça başlayan Michael Tarquin, Cuma öğleden sonra USC’ye taahhütte bulundu ve Truva atlarına mücadelede Murphy’ye çok ihtiyaç duyulan bir kitap sonu verdi. Yetenekli dört yıldızlı mücadele Elijah Paige de dahil olmak üzere, gelen askere alma sınıfından beş birinci sınıf hücum görevlisi daha gelecek.

Henson, “İlkbaharda yeni yüzler gelecek ve nasıl uyum sağlayacaklarını göreceğiz,” dedi. “Ama şu anda sahada pratik yapanlar için bu bir avantaj.”

USC’nin bahara kadar önünü yeniden düzenlemek için herhangi bir seçenek sıkıntısı yaşamaması gerekir. Ancak Vorhees ve Neilon’ın iniş çıkışlardan payına düşen bir birim için ne anlama geldiğini değiştirmek kolay olmayacak.

Dedich ve Monheim, kaosun ortasında Neilon’ın sakinliğinin yerini hiçbir şeyin değiştiremeyeceğini söyledi. Pek çok batıl inancı USC hattının kimliğinin bir parçası haline gelen Vorhees gibi kimse onları kontrol altında tutamazdı.

Bir keresinde Dedich, Vorhees için yanlış maç öncesi enerji içeceğini kapma hatasına düşmüştü.

Dedich gülerek, “Genellikle onu Rainbow Unicorn gibi yakalarım, ama Strawberry Blast gibi onu yakaladım ve beni kaybetti,” dedi. “’Dostum, eğer bu maçı kaybedersek, bunun sebebi bu’ gibiydi. ”

Dedich, Cuma günkü tuhaflıklar için özellikle hüzünlü hissediyordu. Ancak Monheim’daki soyunma odasına baktığında, içini gelecek için bir umut duygusu doldurdu.

“Şuradaki çocuk, Jonah gerçekten hızlanıyor,” dedi.

Artık teknik olarak USC’nin hücum hattının en yaşlı devlet adamı olduğunu hatırlatan Dedich omuz silkti. Hala tam olarak bu şekilde göremiyor. En azından henüz değil.

“Sanırım o rolü üstleniyor olabilirim ama bilmiyorum” dedi. “Sadece odanın başarısının bu kadar büyük olmasını istiyorsun. Bazen lider sensin ve bunu gerçekten bilmiyorsun. Sadece top oynuyorsun.”