USC’nin O-line’ı, transfer portalı tarafından şekillendirilen savaşlar için bir vitrin

plantifulsoul

New member
Gino Quinones, USC kampüsüne ilk geldiğinde kendine karşı dürüsttü. Vurulmasının biraz zaman alacağını biliyordu. Sadece üniversiteye alışması gerekmiyordu, aynı zamanda defans hattından hücum hattına yeni geçmişti. öğrenecek çok şey vardı.

“Biraz zaman alacağını biliyor muydum? Elbette,” diye hatırlıyor kırmızı gömlekli kıdemli.

Sonunda yerine oturması neredeyse dört yıl aldı ve bir yıl daha kendini sol bek pozisyonunda tam zamanlı olarak sunma fırsatı buldu.

Emmanuel Pregnon için ilk başta fırsatı yakalamak daha da zordu. Denver yerlisi, lisenin ortalarına kadar kendini futbola adamadı, bu yüzden işe alma konusunda fazla dikkat çekmedi. Sadece bir okul ona tam burs teklif etti: Wyoming. Diğer herkesin onu – gelecekteki bir 315 pounder – cılız olarak gördüğünü söylüyor.

Böylece Pregnon, Kovboyların rotasyonunu önden kırması üç yılını aldığı Laramie’ye gitti. Ancak bir kez yaptığında, USC’de açık bir koruma noktası da dahil olmak üzere fırsatlar yağmaya başladı.

Sol korumada çekişen iki yan hakem, USC’de benzer bir kavşağa ulaşmak için tamamen farklı yollar izlemişti. Quinones, 2019’dan beri okulda, geçen sezondan iki başlama ile güvenilir bir yedek. Pregnon, transfer portalından geçen yaz geldi, çoğunlukla bilinmeyen ama gıpta ile bakılan bir miktar.

Rekabetleri, yetenekli takviye kuvvetlerinin genellikle sadece bir telefon uzaklığında olduğu transfer portalı çağında yeni bir standardın simgesidir. USC’de, bu sezon öngörülen hücum hattının yarısından fazlası, son sekiz ayda portaldan çıkarıldı.

Buna, sol savunmada olası bir başlangıç olarak ortaya çıkan Pregnon da dahildir. Yeni başlayanlarla dönüşümlü olarak kampa başlayan Quinones, son zamanlarda USC’nin ikinci takım merkezi olarak çalışıyor ve muhtemelen Pregnon’un hattaki son açık noktayı güvence altına almasının önünü açıyor.

Diğerlerinin yanı sıra LSU, Penn State, Oregon ve UCLA’dan gelen tekliflerle portaldan özel olarak seçildiği için Pregnon, pozisyonun muhtemel favorisi olarak kampı açtı. Şimdiye kadar bu statüyü tehlikeye atacak hiçbir şey yapmadı.

Hücum hattı antrenörü Josh Henson, “Emmanuel, belki de insanları toptan uzaklaştırabilecek bir adam olabileceğini anlamak için ona bakmak çok şey gerektirmez,” dedi. “Bunu filmde çok gösterdi. Daha tutarlı olması gerekiyor, bir oyuncu olarak gelişmesi için kesinlikle çok yeri var. Ama bir gün gerçekten elit olabileceğine dair bazı üst düzey potansiyel belirtileri gördünüz.

Pregnon, USC’ye iç mekanda bir yıl önce sahip olmadığı devasa bir varlık sağladığından, bu ilk bakışlar öncelikle yer oyununda geldi.

Pregnon, “İnsanları pisliğe sokmayı seviyorum” dedi.

Pregnon’la ilgili sorular her zaman başka yerlere geldi.

Pregnon, “İnsanlar bana her zaman kaçırdığım şeyin fiziksel yanım olmadığını söylediler,” dedi. “Zihinsel taraftı. Bu benim için en büyük şeydi, o zihinsel tarafı inşa etmek.”

Quinones için zorluk o kadar da farklı olmadı. Son dört yılını pozisyonun inceliklerini öğrenerek ve tekniğini geliştirerek geçirdi. Ancak Pregnon’un transfer olduktan sonra hala üç sezonluk uygunluğu varken, Quinones beşinci sınıf son sınıf öğrencisi. Sabrı nihayetinde ödüllendirilmeyebilir.

Bu, transfer portalının sert bir gerçeğidir, ancak Quinones bunun hakkında endişelenmek için fazla zaman harcamaz. Dört yılda çok yol kat ettiğini biliyor.

“Yaklaşım yanıtı belirler. Quinones, “Babam bana bunu küçüklüğümden beri söylerdi,” dedi. “Rekabet etmek gerçekten içinizdeki en iyiyi ortaya çıkarır. Bunu çok çabuk öğrendim.”