USC’nin Arizona’ya karşı aldığı üçlü uzatma galibiyetinden dört çıkarım

plantifulsoul

New member
Mason Cobb’un kaburga kemiği yerinden fırlayacak diye endişelenmeyin. Defans oyuncusu böyle anlar için yaşar.

Rahatsız edici bir kaburga yaralanmasıyla mücadele eden Oklahoma Eyaleti transferi, Arizona’nın DJ Williams’a yaptığı atış oyununun kokusunu aldı ve daha önce yaptığı gibi blokların üzerinden geçmek yerine, aralarında dilimledi. Serbest bir şeridi vardı. Maçı kazandı ve Arizona’nın son iki sayılık dönüşüm girişimi sırasında USC defans oyuncusu Prophet Brown ile mücadelede geri koşan Arizona’yı sararak Cumartesi günü Kolezyum’da 9 Numaralı Truva Atları için 43-41’lik üç uzatmalı galibiyete imza attı.

9 Numaralı Truva Atları (6-0, 4-0 Pac-12) iç sahadaki ilk üç maçını ortalama 42 sayı farkla kazanarak geçtikten sonra, Cobb kutlamalarına bağırırken ev sahibi taraftarın uğultusuna kapıldı. takım arkadaşları.

“Şahsen ben 40 puan farkla kazanmak istemiyorum. Sıkıldım,” dedi Cobb. “O eziyeti… o cesareti istiyorsun, dostum.”

USC, Arizona’ya karşı kusursuz rekorunu korumak için 17 puanlık açığı aşmak zorunda kaldı ve böylesine dramatik bir bitişi gerektiren kendi hatalarını silmeye yetecek kadar geç oyun oynadı. 19 saniye kala, ikinci sırada başarısız bir vuruş ve altı yarda çizgisinden gol geldi. Düzenlemenin süresi dolduğundan, çipli şut atışı olabilecek şuttaki yüksek vuruş. Arizona’nın (3-3, 1-2 Pac-12) basit atış oyunlarının tümü, kötü niyetli bir savunmaya karşı üst üste yığıldı.

Ancak Truva atları her hatadan sonra karşılık verdi.

Baş antrenör Lincoln Riley, “Kültürümüz yeterince güçlü olmasaydı, sanırım şu anda burada yüzümüzde bir gülümseme olmadan oturuyor olurduk” dedi.

İşte USC zaferinden dört çıkarım:

Zamanla daha mı iyi?

Riley bunu tekrarlıyor. Oyuncular bunu satın aldılar. USC’nin sosyal medya sayfaları bunu tanıtıyor. USC’nin en yeni sloganı.

İkinci uzatma sırasında iki sayılık bir dönüşüm girişiminde kritik bir pas kırma gerçekleştiren güvenlik görevlisi Calen Bullock, “Savunma ‘ne kadar uzun sürersek, o kadar iyi oluruz” diye öğüt veriyor” dedi. “Bunu her gün vaaz ediyoruz. Savunmanın sahaya çıkıp bunu gösterdiğini düşünüyorum.”

USC, akılda kalıcı ifadesiyle dördüncü çeyrekteki şeytanlarını kovmaya çalışsa da sonuçlar tutarlı olmadı. USC, önde olmasına rağmen dördüncü çeyreğin sonlarına doğru Arizona State, Colorado ve Arizona’ya karşı üst üste üç hafta boyunca tek topa sahip olma oyunlarında kilitlendi. Colorado, Boulder’a karşı aldığı 7 sayılık mağlubiyetle 41-14’lük geriden neredeyse geri dönüyordu; bu sırada Truva atları dördüncü çeyrekte 14-0 geride kaldı.

Trojans’ın korner oyuncusu Prophet Brown (16) ve Calen Bullock (7), uzatma maçında bir pası bozuyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Arizona Eyaleti ve Colorado’ya karşı mücadeleler, Cumartesi günü üst üste ikinci maçta 500 metreden fazla fedakarlık eden USC’nin ezici savunması hakkındaki konuşmaları yeniden alevlendirdi. Eleştiri sonunda oyun sonrası basın toplantısında istemeden savunma takım arkadaşlarına destek veren oyun kurucu Caleb Williams’ı kızdırdı.

Williams, “Savunma olmasaydı bu maçı kazanamazdık” dedi.

Williams maçı kazanmak için oynuyor

Bu, Williams’ın bir Truva atı olarak oynadığı en kötü maç olabilirdi ama çok parlak bir anla sona erdi.

Williams son bölgeye doğru koşup topu pilonun iç kenarından geçtikten sonra, oyun kurucu direklere doğru atladı, iki ayağını yere koydu ve başına bir taç takıyormuş gibi yaptı.

Williams yarışı 219 yarda ve 14/25 pasla tek golle tamamladı. Toplam pas sayısı, Williams’ın 24 Eylül 2022’de Oregon Eyaleti’nde 180 yarda atışından bu yana en düşük sayıydı. Williams, USC’de yalnızca üç kez tek touchdown’da tutuldu, ancak Cumartesi günü kariyerini üç hızlı gol atarak zirveye çıkararak bunu telafi etti. 41 yarda.

NFL kariyeri hâlâ yaklaşmakta olan Williams, Cumartesi gecesi “dürüst olmak gerekirse koşmayı gerçekten sevmediğini” itiraf etti. Ancak Arizona savunma uçlarının pas geçişlerinde nasıl agresif bir şekilde sahaya doğru ilerlediğini ve açık şeritlerden nasıl faydalandığını fark etti.

USC oyun kurucusu Caleb Williams, Cumartesi günü maç kazandıran iki sayılık dönüşüm için kale çizgisinin üzerinden eğiliyor.

USC oyun kurucusu Caleb Williams, Cumartesi günü maç kazandıran iki sayılık dönüşüm için kale çizgisinin üzerinden eğiliyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Williams, “Oyunu kazanmak için ne gerekiyorsa yapmalısınız” dedi, “İster ben 400’ü geçeyim, ister ben 200’ü koşayım.”

Williams, Arizona savunucularının birkaç geç vuruşunun hedefiydi. Wildcats, her ikisi de ikinci yarıda pas atan oyuncuya iki sert çağrı da dahil olmak üzere 10 defans cezası aldı, ancak ekstra şutlar Williams’ı veya takım arkadaşlarını caydırmadı.

İkinci uzatma sırasında 11 yardalık bir touchdown serisinde gol atan Austin Jones, “Gürültüyü engelliyoruz” dedi. “Müfredat dışı tüm şeyleri engelliyoruz. Biz sadece oraya çıkıp oynuyoruz.”

Hücum hattı mücadeleleri

Pivot Justin Dedich, USC hücum hattının Colorado’ya karşı fiziksel eksikliğinden yakındıktan sonra Truva atları, Wildcats’e karşı hücum hattında erkenden mağlup oldu. USC, bir maçta izin verilen çuval sayısında sezonun en yüksek seviyesini yalnızca bir çeyrekte aştı ve ikinci Cumartesi günü üçe izin verdi. MarShawn Lloyd’dan arka arkaya dokuz ve 21 yarda koşularla başlayan ikinci çeyreğin son sürüşlerinden önce Truva atlarının hücum sahası yoktu.

Kritik sürüşe doğru ilerleyen Truva atları, başlangıç oyuncusu Michael Tarquin’in yerine Mason Murphy’yi doğru müdahaleye getirdi. Lloyd, ilk oyunda Murphy’nin yanına doğru koştu ve iki saniye kala Williams’ın Kyron Hudson’a attığı golle sonuçlanan sürüşü hızlı bir şekilde başlattı. Oyun, kendilerini 17 sayılık bir çukura sokan Truva atlarının ilk yarıdaki üç sayılık açığını kurtardı.

Truva atları dört çuvaldan vazgeçerek önceki sezonun izin verilen en yüksek rakamını ikiye katladılar ve Murphy ikinci yarının tamamı boyunca oyunda kaldı.

Covington’ın seçimi geri dönüşe yol açtı

Üst üste ikinci haftada, bir korner oyuncusu sezona ilk başlangıcını yaptı ve bir Truva atı olarak ilk müdahalesini yaptı. Jacobe Covington’ın ikinci çeyrekteki USC’nin ilk golünü oluşturan kritik müdahalesi, Washington transferinin ilk üniversite seçimiydi.

Truva atlarının köşe oyuncusu Jacobe Covington medya gününde bir fotoğraf için poz veriyor.

Truva atlarının köşe oyuncusu Jacobe Covington medya gününde bir fotoğraf için poz veriyor.

(Gary Coronado / Haberler)

Riley, “İşe geri dönmemizi sağlayan da buydu” dedi. “Bu, tüm takıma, tüm kenar çizgisine enerji verdi. Elbette kendini o çukura sokmak istemiyorsun ama içine girdiğinde ya kendine üzülürsün ya da kendini kazıp çıkarırsın dostum, biz de kazdık.”

Oyun topunu alan ve annesine vermeyi planlayan Covington, Washington’da iki sezonun ardından transfer oldu. Redshirt’ün genç oyuncusu geçen sezon ilk üç maçında 14 kez top çaldı. Bu sezon derinlik tablosunda yer alan Covington, cumartesi günü sakatlanan ikinci sınıf öğrencisi Domani Jackson’ın yerine başlangıç rolünü kazandı.

Üç kez mücadele eden Covington, “Fırsat bulduğumda bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağım” dedi. “Ne zaman sahaya çıksam elimden gelenin en iyisini yapacağım, takıma yardım edeceğim, ben buyum.”

Riley geçen hafta küçük yaralanmaların korner grubunu rahatsız ettiğini söyledi ve Christian Roland-Wallace’ın sakatlık sorununu önleyen birkaç kişiden biri olduğunu belirtti. Roland-Wallace temiz sağlık durumunu derinlik tablosunun en üstüne çıkmak ve Colorado’ya karşı her savunma hamlesini yapmak için kullandı, ancak Arizona transferi Cumartesi günü ikinci yarının büyük bölümünde kenarda kaldı. İlk kez eski takımına karşı oynayan Roland-Wallace, üçüncü çeyreğin başlarında açıklanmayan bir sakatlık geçirdi ve Arizona’nın yıldız oyuncusu Tetairoa McMillan’ı 21 yardlık bir kazançtan sonra yere düşürdü.

Oyunun ardından McMillan eski takım arkadaşını ayağa kaldırdı.