USC’den Shane Lee geri dönecek; Tuli Tuipulotu, diğerleri tartım seçenekleri

plantifulsoul

New member
Lincoln Riley, Shane Lee’yi Truva atı olarak ilk kez sattığında, koç eski birinci sınıf öğrencisi All-American defans oyuncusuna onu USC’de inşa etmeyi planladığı kültürün kritik bir parçası olarak gördüğünü söyledi.

Yaklaşık bir yıl sonra, temel sağlam bir şekilde yerinde. Riley’nin ilk sezonunda 11-2’lik bir başlangıçla yeniden yapılanma, programın çok ilerisinde. Ve NFL taslak sularını test etmiş olabilecek kıdemli kaptan, bunu görmek için gelecek sezon geri döneceğini söylüyor.

“Kalıyorum,” dedi Lee Cuma. “Burada inşa ettiğimiz şeyi seviyorum. Burada rahatım. Gelecekler için heyecanlıyım ve bunun bir parçası olmak istiyorum. İnşasına yardım etmek, bir parçası olmak ve başladığımız şeye devam etmek istiyorum.”

Diğerleri hala seçeneklerini değerlendiriyor.

Pac-12’de yılın savunma oyuncusu seçilen Tuli Tuipulotu, drafta katılıp katılmayacağı konusunda hala kararsız olduğunu söyledi. Ancak savunma yan hakeminin USC için en az bir oyun daha oynamaktan hiç şüphesi yoktu.

Tuipulotu, “Kesinlikle bowling oyununda oynuyorum,” dedi. “Kardeşlerimi orada bırakamam.”

Ülkeyi çuvallarda (12.5) yönettikten sonra, Tuipulotu’nun draft stoğunun USC’de bir başka sezonla çok daha fazla artması pek olası değil. Ancak Truva atlarının 2 Ocak’ta Cotton Bowl’da Tulane oynamasının ardından USC’ye dönüşü NFL potansiyeline karşı değerlendireceğini söyledi.

USC’den Tuli Tuipulotu, California’ya karşı dördüncü sıradaki stopunu kutluyor.

(John McCoy / Associated Press)

Tuipulotu, NFL hakkında soru sorulduğunda, “Bu, dikkate almam gereken bir şey,” dedi. “Ama ben sadece maça odaklanıyorum. Karar verme zamanı geldiğinde, kararı ben vereceğim.”

USC’nin en üst düzey çalışanı, taslakla ilgili olarak dikkate alması gereken kendi iş kararlarına sahip olacak. Jordan Addison, geniş çapta potansiyel bir ilk tur seçimi olarak görülüyor ve bu da onun ikinci sezon için USC’ye dönmesini oldukça olası kılıyor.

Daha alakalı soru, USC için tekrar oynamayı planlayıp planlamadığıdır. Cuma günü medyaya sunulmayan Addison, son sezonlardaki diğer en iyi adayların yaptığı gibi Cotton Bowl’da oturmayı seçebilirdi.

USC muhafızı Justin Dedich, o zamana kadar hücum hattının içinde kalan son kişi olabilir. Pivot Brett Neilon, Pac-12 şampiyonluk maçında Utah’a karşı onu birkaç ay kenara çekecek bir sakatlık geçirdi, sol bekçi Andrew Vorhees ise tüm sezon boyunca rahatsız edici sakatlıklarla mücadele etti ve Pac-12 şampiyonluk maçında yer almadı.

Bu, Dedich’i kase oyunu için Neilon’un yerine içeriden merkeze, doğal konumuna kaydırmaya bırakıyor. Bundan sonra, beşinci sınıf kıdemli kaptan, altıncı sezon için kalmak isteyip istemediğine karar vermek zorunda kalacak.

Dedich, “Ne olacağını göreceğiz,” dedi.

USC’nin kase oyununun önünde karşılaşabileceği yıpranmanın kapsamı belirsizliğini koruyor. Ancak Heisman ödüllü oyun kurucusu Caleb Williams, Riley’nin “önemli” bulduğu bir hamstring sakatlığı ile oynayacağı konusunda ısrar etmeye devam ediyor.

USC kaptanlarının, yaklaşan taslak kararlara rağmen, Cotton Bowl’un önünde herhangi bir risk görüp görmediği konusunda hiçbir soru yok.

“Her şey,” dedi Lee. “Kesinlikle doğru notta bitirmek istiyorsun, özellikle de bir şeye başlamak için burada olduğumuz için. Bu, inşa etmeye çalıştığımız şeyin temeli, USC kültürünün temeli.

“Bitirmek her şey demektir. Bitirmek zorundayız.”