USC’den Caleb Williams şimdiye kadarki en iyi üniversite QB’si olabilir

plantifulsoul

New member
İlk pası, Brenden Rice’a uzun bir süre tamamlamak için sahanın alt kısmına doğru yükseldi. İkinci pası son bölgenin köşesine doğru süzülerek Mario Williams’a gol attı.

Beyzbol sezonu ve Caleb Williams şehirdeki en iyi atıcı.

NBA play-off sezonu ve Caleb Williams şehirdeki en iyi oyun kurucu.

Williams o kadar iyi ki görünüşe bakılırsa çok fazla pratiğe ihtiyacı yok, çünkü sadece iki pas attı ve Cumartesi günü USC’nin bahar maçında küçük ama tutkulu bir Coliseum kalabalığının önünde sadece üç oyuna katıldı.

Antrenör Lincoln Riley, yıldızını kenara çekme kararı hakkında “Çok futbol oynadı” dedi. “Böyle bir anlaşmaya varırsanız, benim işim bugünden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğimize bakmak… Eylül, Ekim, Kasım aylarında iki veya üç seri daha oynamanın Caleb için bir şeyi değiştireceğini bilmiyorum. .”

Ve Aralık, Aralık’ı saymak daha iyi. Bir düşünün, Ocak ayını unutmayın.

Riskler bu kadar yüksekken, Riley’nin oyun kurucusunu gerçek bir olay için saklaması akıllıcaydı çünkü gerçek bir olay tarihi bir olaya dönüşebilir.

Eğer Caleb Williams geçen sezon olduğu gibi bir sezon daha Truva atlarına pas verir, koşar ve liderlik ederse, bunu üniversite futbol tarihinin en iyi oyun kurucusu olarak bitirebilir.

İki ulusal şampiyonluk kazanan ancak Williams’ın rakamlarına sahip olmayan Floridalı Tim Tebow’dan daha iyi.

2019’da kolej futbolu oyun kurucusu olarak en inanılmaz tek sezonu geçiren ancak bunu yalnızca bir kez başaran Louisiana Eyaleti’nden Joe Burrow’dan daha iyi.

İki şampiyonluk ve bir Heisman kazanan ancak takım arkadaşı Reggie Bush’a oy verdikten sonra ikinci bir Heisman kazanamayan USC’nin sahibi Matt Leinart’tan bile daha iyi.

Ülkenin önde gelen takımlarından birinde ulusal sahnede oynayan Williams, iki Heisman Kupası kazanan ilk oyun kurucu ve yalnızca ikinci oyuncu olabilir.

USC oyun kurucusu Caleb Williams, Cumartesi günü Truva atlarının bahar maçının ilk çeyreğinde Mario Williams’a touchdown pası bağlamadan önce hamleyi yapıyor.

(Allen J. Schaben / Haberler)

Sadece Riley’nin değil aynı zamanda oyun kurucu arkadaşı Kliff Kingsbury’nin de gözetimi altında oynayan Williams, Andrew Luck’ın 2012’de Stanford’dan ayrılmasından bu yana NFL’de drafta girmeye en hazır oyun kurucu olabilir.

Riley’nin ilk sezonunda daha iyi ve daha eğitimli yetenekli oyuncularla çevrili olan Williams, geçen yılki 4.537 yardadan, toplam 52 touchdown’dan ve 5 müdahaleden bile daha iyi rakamlar toplayabilir.

Ve geçen yılın yorgun takımından çok daha büyük görünen savunma hattıyla Williams, mücadele etmeyi öğrenebilirlerse Truva atlarını ulusal şampiyonluğa taşıyabilir.

Bu, hayatta bir kez karşınıza çıkacak bir görev ama Williams, üniversite futbol tarihinin en iyi oyun kurucusu olmak için gerekli tüm araçlara sahip.

Ve bunu bildiğini tahmin ediyoruz.

Williams Cumartesi günü medyaya açıklanmadı, ancak bu baharın başlarında, eski tüylü görünümünü büyük ölçüde değiştiren kısaltılmış saç kesimini sergilerken, gazetecilere yüce hedefleri hakkında alçakgönüllülükle konuştu.

“Ben de dahil herkesin öğreneceği şeyler var” dedi. “Geçen seneden daha iyi olmak istiyorum, daha iyi yapabileceğim şeyler var… bildiğim çok daha fazlası var… Sadece en iyisi olmak istiyorum.”

Cumartesi günü Williams’ın geliştirebileceği bir şey sorulduğunda Riley sırıttı ve şöyle dedi: “Dürüst olmak gerekirse bunu tek bir noktaya indirgemek zor olurdu.”

NIL yüklü çılgın bir sezon olacağı kesin olan bu sezonda, Williams’ın mütevazı kalmasını bekleyin, çünkü Riley onu bu şekilde tutabilecek tek koç.

Koç, Williams’ın zaman zaman savunmaları okuma ve oyun yönetimi konusunda yaşadığı zorluklardan bahsetti.

Riley, “Bir tür durum ustalığı, yani geçen yıl bu konularda gerçekten iyi şeyler yaptığını düşündüm, ancak geri isteyeceğimiz bazı şeyler var” dedi. “Pozisyonu öğrenmek var, hücumu öğrenmek var, rotaları öğrenmek var, nasıl hareket edileceğini öğrenmek var… bunu çok hızlı bir şekilde işleyebilmelisiniz çünkü durum aşağıya doğru değişebilir… geçen yıl iyiydi. Bu yıl çok iyi olması gerekiyor.”

Williams, Cumartesi günü bahar maçının iki çeyreği arasında Heisman Trophy’nin USC kopyasını kendisine teslim ettiğinde en büyük durumunu mükemmel bir şekilde ele aldı.

Heykeli almadan önce, sahada kendisine katılan birkaç kıdemliye sevinçle sarıldı. Daha sonra onu aldıktan sonra, büyüklerle birlikte kutlama yaparken onu çılgınca havada salladı.

Onunla ilgiliymiş gibi gelmiyordu. USC ile ilgiliymiş gibi hissettim.

USC geri koşuyor Raleek Brown, geniş alıcı Mario Williams ve oyun kurucu Caleb Williams birlikte yürüyor.

USC geri koşuyor Raleek Brown (14), geniş alıcı Mario Williams (4) ve oyun kurucu Caleb Williams (13) 28 Mart’ta antrenman sahasına çıkıyor.

(Gary Coronado / Haberler)

Yaklaşan baskıyı kaldırabilecek biri varsa o da Williams olacak gibi görünüyor. Ve Tanrım, baskı olacak.

Cumartesi günü Coliseum skor tablosunda yayınlanan bir röportaj sırasında Matt Leinart, art arda Heisman Kupalarını kazanan ilk oyun kurucu olmaya çalışırken en zor şeyin baskı olduğunu söyledi.

Leinart, “Sadece kendinize yüklediğiniz beklenti ve baskı” dedi. “Mükemmel olmaya çalışmak için kendime uyguladığım baskıyı neredeyse her hafta hatırlıyorum.”

Leinart, 2005’teki Notre Dame’daki o unutulmaz zaferin büyük bölümünde mücadele ettiğini ve bunun onu nasıl hücum koordinatörünün ofisine danışarak tavsiye almaya yönlendirdiğini anlattı.

Leinart, “‘Bush Push’ oyununu o kadar kötü oynadım ki… Pazartesi günü Sark’la ofisinde oturduğumu hatırlıyorum” diye hatırladı Leinart. “Ona dedim ki, ‘Dostum, baskı yapıyorum, mükemmel olmaya çalışıyorum, tüm bunlara ayak uydurmaya çalışıyorum.'”

Leinart, Sark’ın onu düzelttiğini söyledi.

Leinart, “Koçla yaptığım konuşmada bunun benimle ilgili değil, sadece git eğlenmeni söylemesi gerekti” diye hatırladı Leinart.

Eski oyun kurucu, bir sonraki büyük oyun kurucunun bu anlayışı paylaşabileceğini umuyor.

Leinart, “Caleb çok özel, kendine son derece güvenen bir genç adam… ama beklentiler var… çoğunlukla bu takımı ulusal şampiyonluğa taşımaya çalışıyorlar” dedi. “Bu onun kendi üzerinde oluşturduğu baskı ve bu stadyumdaki ve kolej futbolundaki herkesin ona uyguladığı baskı ve beklentiler.”

USC futbol takımı 26 Ağustos’ta sezon açılışında yine San Jose Eyaleti’nde bu Kolezyum sahasına dönecek.

Caleb Williams’ın ikiden fazla pas atmasını, birden fazla seri oynamasını ve kısa, muhteşem bir anıdan fazlasını yaratmasını bekliyoruz.

Onlarla dolu bir sezon bekliyoruz.

Tarih bekliyor.