USC transferleri bahar futboluna katkıda bulunmanın yollarını arıyor

plantifulsoul

New member
Jaden Richardson'ın herhangi bir söze ihtiyacı yoktu. Eski Tufts alıcısının Bölüm III'ten atlamayı denerken istediği tek şey bir fırsattı.

USC alıcısı, Truva atlarıyla yaptığı dördüncü bahar antrenmanının ardından Salı günü yaptığı açıklamada, “Size bir şeyler vaat eden herhangi bir okul, asla gerçekten olmak istediğiniz yerde değildir” dedi.

Richardson, Truva atları Lincoln Riley yönetiminde bir sonraki gelişim aşamasına geçerken Heritage Hall'daki rekabeti artırması beklenen hücuma yönelik özel bir transfer grubunun parçası.

Koç, ilk iki yılında USC'nin geri dönüşünü hızlandırmak için büyük transfer sınıflarına güvendi ancak lise oyuncuları aracılığıyla gelişmeye başlama arzusunu dile getirdi. Geçen yılki işe alım sınıfından (Riley'nin USC'deki ilk tam grubu) ümit vaat eden Truva atları, hücumda ilkbaharda yalnızca üç transfer imzaladı.

Artık Woody Marks ve oyun kurucu Jayden Maiava'yı geride bırakan Richardson'la Truva atları, kariyerlerinde bir sonraki adımı atmayı ümit eden USC'nin yerli oyuncularıyla tecrübeli transfer deneyimlerini birleştirmeye çalışacak.

Her ikisinin de önceki duraklarında okul rekorları bulunan Richardson ve Mississippi Eyalet Marks'larının aksine, Maiava genç odasındaki en yaşlı adam değil. Nevada Las Vegas'lı kırmızı gömlekli ikinci sınıf öğrencisi, Caleb Williams'ın yerine geçme hakkı için kırmızı gömlekli genç Miller Moss ile yarışıyor.

Geçen yıl Rebels adına 3.085 yarda ve 17 gol attıktan sonra Maiava, “en iyilerle rekabet etme” fırsatını arayarak portala girdi. Başlangıçta ertesi gün takla atmadan önce Georgia'ya karar verdi.

Riley, Truva atlarının oyun deneyimi olan genç bir oyuncu aradığını ve ekibin, oyun kurucuya tamamen açık bir durumun, potansiyel bir transfer için fırsatı daha da cazip hale getirdiğini bildiğini söyledi.

Maiava, “Rekabet etmeyi seviyorum” dedi. “Oraya gitmeyi ve sadece elimden gelenin en iyisini yapmayı değil, takım arkadaşlarımın da en iyisini ortaya koymayı seviyorum.”

UNLV'de 11 başlangıç yapan Maiava, Holiday Bowl kahramanlıklarından önceki görevi çoğunlukla dördüncü çeyrekte temizlik görevi olan Moss'tan daha fazla oyun deneyimine sahip. Transferin sahadaki süresi zaten bahar aylarında kendini gösteriyor.

Riley, “O dengeli bir çocuk,” dedi. “Onun oraya gelen gerçek bir birinci sınıf öğrencisi gibi olmadığını, sadece gözlerini fal taşı gibi açtığını söyleyebilirsin. Oynadı, nasıl hazırlanacağını öğrendi, bunu ondan görebiliyorsunuz.”

Richardson'ın daha önce Maiava ile bir bağlantısı vardı; kuzenleri (üçüzler Michael, Micah ve Matthew) ile Tufts'ta oynamıştı; burada 1,80'lik alıcı 20 kariyer golüyle program rekoru kırmıştı.

Bölüm III okulundan ekonomi alanında lisans derecesine sahip olan Körfez Bölgesi yerlisi, transfer portalındaki FBS programlarından büyük ilgi gördü. USC aradığında, “hiç düşünmeden” oldu. O ve Güney Kaliforniya yerlisi olan babası her zaman okulu desteklediler.

Richardson, “Sanırım 'Vay canına, bu gerçekten gerçek' diye düşünmem iyi bir hafta sürdü” dedi. “Şimdi sadece oturup çalışıyoruz. Bu kısmı bir şekilde aştığınızda, günün sonunda iş üniversite futboluna kalıyor.”

USC'nin alıcı odasında, önde gelen pas yakalayıcılar Brenden Rice ve Tahj Washington'un NFL'ye geçmesiyle açıklıklar var gibi görünüyor. Ancak Richardson'ın gelişinden önce tahtın pek çok varisi vardı. USC'nin ikinci sınıf öğrencileri Zachariah Branch, Duce Robinson, Ja'Kobi Lane ve Makai Lemon'dan herhangi biri bir çıkış yapabilir. Redshirt'ün genç oyuncusu Kyron Hudson, 28 maçta forma giyerek en deneyimli geri dönen oyuncu oldu.

Richardson sadece yerini seçmeye çalışıyor.

“Benim için, [I’m] Richardson, yaşım büyük olduğu için kendimi bir kaidenin üstüne koymaya çalışmıyorum, dedi. “Günün sonunda bir adım geri çekilip öğreniyorum ve elimden geldiğince katkıda bulunuyorum.”

USC, kariyerlerinde yalnızca 139 kombine koşu sahasına sahip gelecek vaat eden ikinci sınıf öğrencileri Quinten Joyner ve A'Marion Peterson ile deneyimsiz bir geri koşma ekibinin hızını belirlemek için Mississippi Eyaleti'nin geri koşma için karşılama sahaları lideri Marks'a güveniyor. Travis Dye, MarShawn Lloyd ve Austin Jones ile USC'de başarıya ulaşan Riley için Marks, yıldıza dönüşen bir sonraki transfer olabilir.

Marks, Truva atlarına katılma kararı hakkında şunları söyledi: “Sadece USC, geri koşma pozisyonu, oldukça harika.” “Önünüzde başarılı olan adamlar var, MarShawn Lloyd, Reggie Bush gibi adamlar, bence burası koşarak oynamak için özel bir yer.”