USC oyun kurucusu Caleb Williams, Cotton Bowl’da oynamak istiyor

plantifulsoul

New member
ARLINGTON, Teksas —

Topallaması, USC’nin Pac-12 şampiyonluk maçındaki kalp kırıklığından çok sonra da devam edecekti, sol dizindeki ağrı, o gece Las Vegas’ta kaybedilen her şeyin kalıcı bir hatırlatıcısıydı. Sonraki haftalarda koçu, oyun kurucunun bir bowling oyunundan çekilmesi için zemin hazırlayarak sakatlığının önemi konusunda uyarıda bulunacaktı ki bu, kağıt üzerinde müthiş bir geri dönüş sezonunun büyük planında çok az şey ifade ediyordu.

Yine de Caleb Williams için asla bir soru yoktu. USC’nin Heisman Trophy galibi, Utah’a kaybettikten sonra geri döneceğine dair güvence verdi – ve güvence verdi – ve Pazar sabahı koçu, oyun kurucusunun Pazartesi günü Cotton Bowl’da Tulane’e karşı oynama planlarını nihayet onaylayacaktı.

Lincoln Riley, “O oynamaya hazır,” dedi. “Belki beklediğimizden biraz daha hızlı ilerledi. Bu maçtan bir ay öncesine kadar fırsatımız olduğu için bizim açımızdan kesinlikle çok şanslıyız. İki hafta bile geçmiş olsaydı, müsait olacağından şüpheliyim.”

Yine de Williams, bu şüphenin içinize sinmesine asla izin vermedi. Tüm ay boyunca, Riley ve ekibi, Truva atlarının başka herhangi bir oyunda yapacağı gibi, kaseye hazırlanmak için güçlü bir şekilde bitirmeyi vaaz ettiler. Yüksek bir notla bitirmenin ne kadar kritik olduğunu ifade etmeye çalıştılar.

USC sol mücadelesi Bobby Haskins, “Koç Riley, tüm bowling hazırlıklarına, bu maçın son 11 ay boyunca birlikte yaptığımız yolculuğun temsilcisi olmasını istediğimizi söyledi,” dedi. “İstediğimiz gibi gitmenin, bu takımın bizim istediğimiz gibi hatırlanmasının bir yolu.”

USC’nin oyun kurucusu için bu duygu özellikle doğruydu. Bir yıl önce Williams, Riley’nin Oklahoma’dan ayrılmasının ardından benzer bir durumla karşılaştı. Sağlığını korumayı ve transfer portalına erken girmeyi seçebilirdi. Bunun yerine, Alamo Bowl’da Sooners ile birinci sezonunu bitirdi.

Heisman’ı kazandıktan ve USC’yi Kolej Futbolu Playoff’unun eşiğine getirdikten sonra, bu sezon kanıtlayacak daha az şeyi var. Dışarıda oturmak aklının ucundan bile geçmezdi.

Williams, “Benim için de aynı şey,” dedi. “Arkadaşlarımla oynamak istiyorum. Bu son 12 ayı birlikte atlattık ve birlikte bitireceğiz.”

USC’nin sezonu yüksek bir notla bitirdiğini söylemesinin üzerinden epey zaman geçti. Truva atlarının son bowling zaferi, altı yıl önce Penn State karşısında heyecan verici Rose Bowl galibiyetiyle geldi. Iowa’nın Holiday Bowl’da onlara hakim olduğu 2019’dan beri bir kasede oynamadılar.

Bu, Nick Figueroa’nın çizebileceği tek kase deneyimi. Kırmızı gömlekli üst düzey savunma tarafı, o gezi ile bu gezi arasındaki farkın çok net olduğunu söyledi.

Figueroa, “O zamanlar neredeyse ‘Oh, konferansımız için üçüncü sıradaki kasede oynuyoruz’ gibi hissettim,” dedi. “Erkeklerin antrenman yaklaşımıyla aynı niyetleri olup olmadığını bilmiyorum. Bu oyuna yaklaşımımız iyi oldu.”

USC teknik direktörü Lincoln Riley, 26 Kasım’da Notre Dame’ı yenmeden önce oyuncularının ısınmasını izliyor.

(Luis Sinco / Haberler)

Utah’a verilen ezici kayıp USC’yi CFP’nin dışında tuttuktan sonra, sahne kesinlikle başka bir hayal kırıklığı için ayarlanmış görünüyordu. Yine de oyuncular, bu yenilginin hayal kırıklığını geride bıraktıklarında ısrar ediyorlar.

Güvenlik Bryson Shaw, “Masanın üzerinde hala kanıtlamamız gereken her şey olduğunu düşünüyorum” dedi.

Son performanslarıyla ilgili hiçbir şey USC’nin savunmasıyla pek uyuşmadı. Savunma koordinatörü Alex Grinch’in eleştirisi bu hayal kırıklığını netleştirdi.

Shaw, “Onu hayal kırıklığına uğratmış gibi hissediyoruz,” dedi. “Gelecek sezonun gidişatını belirlemeyi ve bu sezonu onun için doğru bir şekilde bitirmeyi gerçekten istiyoruz.”

Tulane bunu kolaylaştırmayacak. USC gibi, onun sezonu da teknik direktör Willie Fritz’in iki galibiyet alan bir takımı alıp bir sezonda 11 galibiyet alan bir takıma dönüştürmesiyle baş döndürücü ilerlemesiyle tanımlandı. Truva atlarının aksine, Green Wave’in bir Power Five takımını alt üst ederek ciddi bir açıklama yapma şansı var.

Böyle bir rahatsızlık, muhtemelen bu sezon 17 gol atan Tyjae Spears’ın ağır dozda Tulane geri koşmasını veya yalnızca beş pası yakalanırken 35 gol atan oyun kurucu Michael Pratt’ın göze çarpan bir performansını gerektirecektir. Her ikisi de, son üç maçında 1.354 yarda pes eden bir USC savunması için zor eşleşmeler olacak.

Tersine, Tulane, Williams’ın kalibresinde bir oyun kurucu ile karşılaşmadı. Fritz Pazar günü onu Kansas City Chiefs süper yıldızı Patrick Mahomes ile karşılaştırdı.

Tek başına varlığı, Truva atlarının Aralık 2017’den bu yana ilk Yeni Yıl Altı görünümünde Pazartesi günü USC’nin tonunu belirlemeye yardımcı olacaktır.

Riley, bir kupa galibiyetinin ivmesinin sezon dışı için gerçekten bir anlam ifade edip etmediği sorulduğunda, bunun muhtemelen önemsiz olduğunu kabul etti.

Riley, “Bu takım için kesinlikle harika bir şey ve harika bir sezonu kapatma şansı” dedi. “Maçı kazanamazsak, playoff maçı kazanamadığımız yıllar oldu ve geri döndük ve gelecek yıl hemen geri döndük. Bu yüzden gelecek yılın takımının gelecek yılın takımı olacağını düşünüyorum.

“Bence bu, bu yılki takımla ilgili. Ama inşallah bunu bir adım olarak atabiliriz. Başladığımız günden itibaren bunu kendimize bir yolculuk olarak görmeliyiz.”