USC neden Caleb Williams’ın başarısını kutlamıyor?

plantifulsoul

New member
Caleb Williams’la bir sorun mu var?

Bu, Cumartesi gecesi başka bir USC patlamasının ardından sorulacak çılgın bir soru gibi görünebilir.

Bu, Williams’ın Kolezyum’da Truva atlarının Nevada’ya karşı kazandığı 66-14 galibiyetinde beş gol atmasının ardından gereksiz yere tartışmalara yol açan bir soru gibi görünebilir.

İki maçta Heisman Trophy galibinin, her iki maçta da dördüncü çeyreğin derinliklerine kadar oynamadan, 597 yarda boyunca 49 pasın 36’sını ve dokuz golü hiçbir müdahale olmadan tamamladığı göz önüne alındığında, bu pek mantıklı bir soru gibi görünmüyor.

Harikaydı, değil mi?

Yanlış mı?

Geçen hafta, takımın San José State’e karşı kazandığı ilk galibiyetten dolayı hayal kırıklığına uğradığını kabul etti ve hatta dördüncü çeyrekte hazırlıksız moral verici konuşmalar yaparak kenarda dolaştı.

Williams maçın ardından “Mesaj şuydu; özel bir ekibimiz var” dedi. “Mesajın ikinci kısmı şuydu: Daha gidecek çok yolumuz ve daha iyi olmamız gereken çok şey var.”

Cumartesi gecesi Kolezyum’da, rakipsiz Kurt Sürüsü’ne karşı 668 yarda kazanarak ve çoğunlukla savunmada düzgün davranarak bir adım öne çıkmış görünüyorlardı. Ancak sonrasında oyun kurucuda bir kez daha bir şeyler ters gitti.

İlk olarak medyanın sorularını almak için gelmedi. Bu kasabadaki süper yıldızlar genellikle maçlardan sonra 10 dakikalık sorumluluk alıştırmalarına katlandıkları için bu garipti.

LeBron James her maçın ardından konuşuyor. Matthew Stafford her maçtan sonra konuşuyor. Justin Herbert her maçtan sonra konuşuyor.

Williams halihazırda milyon dolarlık bir atıcı ve geleceğin 1 numaralı draft seçimi olabilir, ancak bu onun çok daha süslü ve popüler sporcular tarafından gerçekleştirilen bir ritüeli atlamasını haklı kılmıyor gibi görünüyor.

Kişisel bir meseleyle mi uğraşıyordu? Yine mi hayal kırıklığına uğradı? Koç Lincoln Riley, yakın zamanda Wendy’s, Dr. Pepper ve Nissan’ın reklamlarında görülen Williams’ın çok fazla dikkat çekmesinden endişelendiği için mi onu kapattı?

Williams’ın basın toplantısında yer almaması, Riley’nin oyunu hakkındaki ılımlı yorumlarıyla daha da arttı.

Riley’ye Williams’ın iki maç sonrasındaki ilerlemesini nasıl değerlendireceğini sorduğumda koç şaşkın görünüyordu.

Riley, “Dürüst olmak gerekirse cevaplaması zor bir soru” dedi. “İyileşiyor. Oynanışından dolayı hayal kırıklığına uğradığımı söyleyemem ama daha iyi olması gerekiyor, değil mi?”

Bu, Williams’ın Cumartesi günü birkaç derin topla, nokta atışı paslarla ve görünürdeki genel mükemmellikle Kolezyum’u tekrar aydınlattıktan sonra duyulması zor bir cevaptı.

Ama Riley devam etti.

“Gerçekten iyi yaptığı bazı şeyler var, özellikle durumsal top, savunmada bazı anlayışların geliştiğini düşünüyorum” dedi. “Ancak her iki maçta da ikimizin de geri almak istediği ve ileriye doğru gitmemiz gereken, masada bırakmamamız gereken birkaç oyun oynadık.”

Belki de bunların hepsi iyi bir şeydir. Belki Riley ve Williams burada uyumlu bir adım atmışlardır, her ikisi de bu yılın sadece bir Heisman’la ilgili olmadığını, bir şampiyonlukla ilgili olduğunu ve Williams’ın zaten mükemmel olan oyununu daha da yüksek bir seviyeye çıkarması gerektiğini açıkça ortaya koyuyor.

Belki de Riley, Williams’ı coşkulu övgülerden uzak tutarken sessiz tutarak, yakında sağır edecek olan abartılı reklamı köreltmeye çalışıyor.

Sonuçta Cumartesi günü Kolezyum öğrenci bölümü “Biz… seviyoruz… Caleb!” diye slogan attı. üçüncü çeyreğin başlarında oyundan ayrıldıktan sonra.

Buradaki tahmin, oyun kurucusuna herkesin önünde kararsız bir çaylak gibi davranan Riley’nin uzun oyunu oynadığı yönünde.

USC oyun kurucusu Caleb Williams, Cumartesi günü ikinci çeyrekte Nevada'ya attığı golü kutluyor.

USC oyun kurucusu Caleb Williams, Cumartesi günü ikinci çeyrekte Nevada’ya attığı golü kutluyor.

(Wally Skalij / Haberler)

Ancak bunu yaparak Williams’ın Heisman şansını zedelediğini bilmesi gerekiyor. Diğer birçok yüksek profilli oyun kurucunun sezonlara astronomik rakamlarla başladığı bir günde, Williams’ın performansı daha fazla heyecan yaratmalıydı.

Williams, üç çeyrekten daha kısa bir sürede 24 pastan sadece altısını kaçırırken, 319 yarda atış yaptı ve hiçbir müdahale olmadan beş gol attı. Ayrıca ortada 46 yardalık bir koşu yaparak bu gollerden birine yol açtı.

Bütün bunlar Heisman yarışmasının kendini göstermeye başladığı bir günde oldu.

Colorado’nun yeni koçu Deion Sanders’ın oğlu Shedeur Sanders’ın, Texas Christian’ın devasa yenilgisinde Buffaloes’a 510 pas ve dört gol atarak liderlik etmesini izleyin. Sonra Boise State’e karşı 450 yarda atış yapan ve beş gol atan Washington’lu Michael Penix Jr. vardı. Listeye ayrıca Oregon’u Portland State’e karşı 287 yarda ve üç gol atarak 27 pastan sadece dördünü kaçırarak 81 sayıya getiren Bo Nix de katıldı.

Williams, kupasını korumak için tarihi bir mücadeleyle karşı karşıya ve bu, Truva atlarının şampiyonluk umutları karşısında açıkça ikinci planda kalan bir arayış, ancak onun büyüklüğü, USC’ye şehri ele geçirme ışıltısını veren şey.

Cumartesi akşamı bu büyüklüğün kutlanmaması çok yazık.

Riley, “İlk iki maçta oldukça istikrarlıydı, açıkçası hareketliliği zaman zaman ortaya çıkıyor” dedi.

Oldukça istikrarlı mı?

Williams oyunun ilk anlarından itibaren hızla yükseliyordu, sahanın dışına doğru kovalanırken sahanın alt kısmına inanılmaz bir koşu atışı yaptı ve Dorian Singer tek elle 30 yarda kazanç elde etti.

Riley, “Ona onu atması için bağırıyordum” dedi. “Bazen beni dinlemediğinde sinirleniyorum. Bugün beni dinlemediğine sevindim.”

Williams ilk sürüşünü Zachariah Branch’e mükemmel bir yüksek pasla tamamladı; Zachariah Branch, herkese karşı üç adım attı ve 22 yarda golü yakalayarak Truva atlarına erken liderlik yaptı.

İki topun ardından Williams, MarShawn Lloyd’un 24 yardalık touchdown sprintini oluşturmak için 25 yardalık pasları tamamladı.

Truva atlarının bir sonraki pozisyonunda Williams, Tahj Washington’u ortada 27 yarda ve bir gol olarak buldu.

Washington, “Sadece görev olarak uygun olmak, olmamı istediği yerde olmak ve bundan sonra oyun oynamak” dedi.

Williams ikinci çeyreğe, ortada 46 yardalık heyecan verici bir koşuyla başladı ve ardından son bölgedeki Michael Jackson III’e 15 yarda touchdown için mükemmel bir oyun-aksiyon pası verdi.

Williams devreyi en iyi şekilde Klasik Caleb olarak tanımlanabilecek bir skorla bitirdi. İlk olarak Lloyd’u 54 yardalık bir vuruş için ortada açık buldu. Ardından, arka sahada sakince sonsuza kadar sürecek bir süre boyunca koştuktan sonra Williams, kale çizgisinin hemen içinde duran Brenden Rice’a 13 yardalık bir gol attı.

Evet, Williams kötü bir merkez değişiminden sonra başarısız oldu ve aynı zamanda olası bir golü boşa çıkarmak için sahanın alt kısmındaki Rice’ı devirdi.

Ancak Williams, üçüncü çeyreğin başlarında Washington’a 45 yardalık mükemmel bir vuruş yaparak gününü sonlandıran bir touchdown ile harika bir şekilde bitirdi.

Taraftarlar, yedek oyun kurucu Miller Moss’u görmek umuduyla “Miller Time” diye slogan atmaya başladığında aslında tezahüratlara Williams öncülük ediyordu.

Moss, “13 adamdır” dedi.

O.

Değil mi?