USC futbol kampı çıkarımları: Yeni görünümlü O-line için inişli çıkışlı başlangıç

plantifulsoul

New member
USC, bu sezon hücum hattında üç yeni oyuncuya sahip olacak. Geri dönen iki oyuncu, Justin Dedich ve Jonah Monheim, farklı pozisyonlarda oynuyorlar. Tüm değişikliklerle birlikte, yolda bazı tümsekler olması kaçınılmazdır.

Perşembe de o günlerden biriydi. USC’nin hücum koordinatörü ve hat koçu Josh Henson, USC’nin ilk yastıklı antrenmanından sonra yan hakemlerden memnun değildi ve daha sonra bu duyguyu muhabirlerle paylaştı.

“Karşı tarafın avantajlı olduğunu hissettim ve biz karşılık vermedik. Ben de ‘Bu iyi bir şey değil’ dedim” dedi Henson. “Yanıt vermeyi öğrenmeliyiz. Bu bazen olur. Yoğunluktaki bu dengesizlikler, bir oyunda her zaman olur, ancak bunun olduğunu hissettiğinizde, kendi tarafınızdan yanıt vermelisiniz.”

Henson, kilit rollerde dört kırmızı gömlekli üst düzey oyuncunun bulunduğu hücum hattı için genel olarak iyimserliğini yineledi. Yine de uygulamadaki atlama, ona gelişme alanı olan bir grup için öğretilebilir bir an sağladı.

Hala değişmek için zamanı var. Monheim öncelikle sol bek oynuyor. Dedich merkezde kilitlendi ve Jarrett Kingston sağ bek pozisyonunda görünüyor.

Kırmızı gömlek kıdemli Gino Quinones, Wyoming transferi Emmanuel Pregnon ile rekabet ederken, asıl soru işareti diğer koruma noktasında. Henson, kırmızı gömlekli ikinci sınıf öğrencisi Mason Murphy’nin Florida transferini zorladığı ve öngörülen başlangıç Michael Tarquin’in olduğu, doğru mücadelede kaynayan başka bir rekabet olduğunu öne sürüyor gibiydi.

Henson, “Dostum, sana söylüyorum, şu anda en gelişmiş iki kişinin Mason Murphy ve Mike Tarquin olduğunu düşündüm,” dedi Henson. “Komik, rekabete geri döndük, şu anda ikisi de aynı noktada, ancak Mason bir ton gelişme kaydetti.”

Bu kampta bir fikir birliği gibi görünüyor. Oyun kurucu Caleb Williams, Murphy’nin bu sezon farklı bir güvenle çalıştığını söyledi. Bir başlangıç noktasını çalsın ya da çalmasın, Murphy’nin bir noktada USC’nin hızlı mücadelesi olarak katkıda bulunacağı kesin.