USC defans oyuncusu Mason Cobb, büyükbabasının ölümünün ardından mücadeleye devam ediyor

plantifulsoul

New member
Paul Haws çalışkan bir kovboydu. Torunu bir savaşçıdır.

Mason Cobb zihniyetini büyükbabasından aldı ve Haws’ın Cuma günü 90 yaşında ölmesinin ardından USC’nin kıdemli defans oyuncusu, Truva atlarının savunmasını güçlendirirken ailenin çalışkan mirasını sürdürüyor.

Cobb Salı günü antrenmandan sonra “O bir asker dostum” dedi. “Bir OG, dostum. … Son nefesine kadar çalıştı.”

Haws’ın ölümünden bir gün sonra Cobb, Notre Dame’da sahaya çıktı ve rekabet oyununda büyükbabasını beş mücadeleyle onurlandırdı. Cobb, Cumartesi günü 18 No’lu Truva Atları’nın (6-1, 4-0 Pac-12) 14 No’lu Utah’ı (5-1, 2-1) ağırlamasından önce Perşembe günü cenaze töreni için Utah’a dönecek. Aralarında Cobb’un da bulunduğu aile, vasiyetinde belirtildiği üzere Haws’un mezarını kazmakla görevlendirilecek. Hiçbir makineye izin verilmiyor.

Cobb, “Ve bu çimen değil” diye ekledi. “Çakıl ve kayalar gibi.”

Son dilek, Cobb’un kendisine azmi öğrettiğini söylediği bir adama yakışıyor. Haws, 18 aylıkken annesini ve 16 yaşındayken babasını kaybetti. Hawaii’de görevlendirildi ve burada Cobb’un büyükannesiyle tanıştı. Cobb büyürken Haws çoktan emekli olmuş olsa da, büyükbabasının şehirde yan işler yaptığını ve Cobb’un amcalarıyla birlikte mobil evlerde çalıştığını hatırladı.

Cobb, büyükbabasından öğrendikleri hakkında “Çok çalışmamanız için hiçbir mazeret yok” dedi. “Genç yaştan itibaren, 60 yaşından 90 yaşına kadar herkesin çevresinde çalıştığını gördüm. Sadece onun zihniyeti ve o adam bana nasıl çalışılacağını öğretti.”

Annesi Ruth’un beşinci oğlunu “savaşçısı” olarak adlandırdığı Cobb, aynı zihniyeti USC’ye de taşıdı. Oklahoma Eyaleti transferi, iç savunma oyuncusu olarak başlangıç rolünü hızla güçlendirdi ve takım arkadaşlarının saygısını kazandı, geldikten yalnızca aylar sonra takım kaptanı seçildi. Cobb, iki maç kaçırmasına rağmen 31 top çalmayla Truva atları arasında üçüncü sırada yer alıyor.

USC defans oyuncusu Mason Cobb (13), Kolezyum’un ilk yarısında San José Eyaleti geniş oyuncusu Isaac Jernagin ile mücadele ediyor.

(Ryan Sun / Associated Press)

“Karakter açısından bakıldığında her kutuyu işaretliyor. Savunma koordinatörü Alex Grinch yaz boyunca “Efor açısından her kutuyu kontrol ediyoruz” dedi. “Mason her gün sahneye çıkmayı bekleyen adamlardan biri. Ve bunu görebilirsin.”

Cobb, rahatsız edici bir kaburga yaralanmasıyla mücadele etmesine rağmen USC’nin savunmasını güçlendiriyor. Kıdemli oyuncu sezon açılışına başladı ancak Nevada ve Stanford’a karşı maçları kaçırdı. Yaralanmayı esneme teknikleriyle tedavi ettiğini ancak 7 Ekim’de Arizona karşısında kaburga kemiğinin “yerinden çıktığını” söyledi.

Üçlü uzatmalı oyunun her defansif hamlesini hâlâ oynadı ve oyunu kesinleştiren mücadeleyi verdi.

Heyecan verici galibiyetin ardından Cobb, “Acıyı ve oyunu seviyorum dostum” dedi. “Her şey bununla ilgili.”

Cobb, galibiyetten sonra büyükbabasının sağlığının bozulduğunu öğrendiğinde maç günü adrenalinden uçuyordu. Hafta boyunca ailesiyle birlikte olmak için eve döndü ve Notre Dame ile yüzleşmeden önce Indiana’daki Truva atlarına katıldı. Haws’ın ölümü “çok hızlı oldu” dedi Cobb ve “her şey üzerime yıkılmaya başladı”, özellikle de USC’nin sezondaki ilk yenilgisini İrlandalılar karşısında yaşamasıyla.

Cobb, “Başa çıkılması gereken çok şey vardı” dedi. “Ama bu, daha iyi bir oyuncu ve daha iyi bir insan olmak için bir sonraki adımı attığınız, hayattaki bu aksiliklerin üstesinden geldiğiniz zamanlardır.”