USC bahar antrenmanlarını açarken Lincoln Riley'nin yeni bir bakış açısı var

plantifulsoul

New member
O, oyun kurucuya fısıldayan adam. Heisman yapımcısı. Saldırgan beyni. Ancak Salı günü USC bahar antrenmanını açtığında savunma gözlemcisi Lincoln Riley idi.

Kariyerini bir oyun kurucu maestro olarak inşa eden baş antrenör, Salı günkü antrenmanın kısa medya izleme döneminde her savunma tatbikatını dikkatle izledi ve USC oyun kurucuları için sadece sahanın ötesine geçen yeni bir çağın sinyalini verdi.

USC, Heisman Trophy kazananı Caleb Williams'ın yerini alırken aynı zamanda toplantı odasında da bir değişiklik yapıyor; Riley, ilk koordinatör görevini aldığı 2010'dan bu yana ilk kez oyun kuruculara koçluk yapmıyor. Üçüncü yıl asistanının önceki iki sezonda alıcıların içinde koçluk yapmasının ardından Luke Huard'ı oyun kurucu koçuna kaydırdı.

Huard, görevdeki Miller Moss ile redshirt ikinci sınıf öğrencisi transfer Jayden Maiava arasındaki oyun kurucu rekabetini yönetecek, Riley ise yeni bir savunmayla geçiş halindeki bir programı yönetmek için bir adım geri atacak.

Riley, “Bir şeyi 20 yıl boyunca yaptığınızda bu biraz tuhaf geliyor ama ben bundan keyif aldım, aldım” dedi. “Programın diğer alanlarında daha fazla yer almama izin verildiğini hissediyorum.”

Riley, offseason boyunca çeşitli pozisyonlardaki grup toplantılarına girip çıktı. Kırmızı gömlekli kıdemli Jonah Monheim'ın merkeze doğru ilerlemesiyle gözünü hücum hattında tutuyor. Riley Salı günü yaptığı açıklamada, ikinci sınıf öğrencisi Elijah Paige ve redshirt genç Mason Murphy'nin bu pozisyonda önemli oyun tecrübesine sahip diğer iki oyuncu olduğu mücadele derinliğinin “biraz endişe verici” olduğunu söyledi.

Neredeyse yepyeni bir savunma ekibinin yeni bir sistem kurmasıyla Riley gururla bu baharda savunma kurulum toplantısını kaçırmadığını söyledi.

Riley, “Bu konuda oyunculardan daha ilerideyim ama bunu ilk defa öğreniyorum, sanki onlar da bir bakıma öyle” dedi. “Dolayısıyla orada olabilmek, etkileşimde bulunmak, oyuncularımızla bu sohbetleri yapabilmek, savunma ekibimizle ne yaptığımız veya stratejiyle ilgili konuşmalarımda bana yardımcı oluyor.”

Doğu Carolina, Oklahoma ve USC'de hücum koordinatörü veya baş antrenörlük görevlerini yürütürken oyun kuruculara koçluk yapan Riley, her zaman belirlenmiş bir oyun kurucu koçunu işe almayı hayal ettiğini ve hatta geçen sezon bu değişikliğin yapılması konusunda görüşmeler yapıldığını söyledi. Ama zamanlama uymadı. Şimdi, Heisman Trophy kazanan üç oyun kurucuya koçluk yaptıktan sonra Riley, dizginleri Huard'a veriyor.

Brock ve Damon kardeşleri Washington'da oynayan ve NFL'ye giden eski Kuzey Carolina oyun kurucusu, oyun kuruculara koçluk yaptı ve Illinois Eyaleti, Georgia Eyaleti ve Sacramento Eyaletinde hücum koordinatörü olarak görev yaptı. 2022'de Truva atlarına hücum analisti olarak katıldı, ancak Dave Nichol'un vefatından sonra iç geniş alıcı koçluğuna terfi etti. Moss, Huard'ın USC'nin hücumunda alıcılara koçluk yapma deneyiminin yeni koruması altındakiler için bir avantaj olduğunu söyledi.

Kırmızı gömlekli genç, “Koç Huard'ı seviyorum” diye ekledi. “Açıkçası oyun kurucu merkezli bir aileden geliyor, bu yüzden bizim dilimizi konuşuyor.”

Holiday Bowl'da rekor kıran performansından sonra Moss, muhtemelen Williams'ın varisi olsa da bu yaz rekabete Maiava da eklendi. İkinci sınıf öğrencisi Zachariah Branch, 11 maça başlayan Nevada Las Vegas'tan yapılan transferin, güçlü koluyla takım arkadaşlarını şimdiden etkilediğini söyledi. Maiava, geçen yıl Rebels adına 3.085 yarda ve 17 gol atarak 10 müdahalede bulundu ve Salı günü tekrarları Moss ve Jake Jensen ile paylaştı.

Riley, belirli bir zaman çizelgesinde bir başlangıç oyuncusuna isim verme taahhüdünde bulunmayacağını, bunun yerine “bu şeylerin gelişmesine izin vermeyi” tercih ettiğini söyledi.

Moss, çocukluk hayali olan okuldaki şansını yakalamak için antrenör değişikliğinden ve birkaç oyun kurucu mücadelesinden çoktan kurtuldu. Koçlar rekabet için başka bir transfer getirdiğinde çekinmedi.

Moss, “İnsanlar bu tür şeyler hakkında spekülasyon yapmayı seviyor” dedi, “ama daha önce de söylediğim gibi, benim işim mümkün olduğu kadar çok oyun kazanmamıza yardımcı olmak, bu yüzden de bunu yapmaya devam edeceğim. ”

Moss, Louisville'e altı gol atarak potansiyelini zaten kanıtladı. İlk maçında bir oyun kurucunun en çok gol attığı paslarla USC rekorunu kırdıktan sonra hayatının değişip değişmediği sorulduğunda kıkırdadı. İnsanların onu kampüste tanımaya başladığını itiraf etti.

Williams'ın arkasında gölgede çalışan Moss, potansiyel başlangıç için bahar antrenmanlarını açmanın “kesinlikle farklı” olduğunu kabul etti.

Moss, “DNA'mı gerçekten üzerine yerleştirebildiğim bir takımın neye benzeyeceğini görmek beni heyecanlandırıyor” dedi.

Takım arkadaşları Moss'un sezon dışında liderlikteki gelişimini övdü. Geçen yıl geri dönen oyuncu olarak birinci takım All-American ödülünü kazanan Branch, oyun kurucunun her gün antrenmandaki tutarlılığını övdü ve Piskopos Alemany'nin oyun kurucusunun onu bireysel koçluk puanları için kenara çekecek kadar nasıl büyüdüğünü kaydetti.

Branch, “Güven önemli bir şeydir ve demek istediğim, kendinden emin davranmaya hakkı var” dedi.

Başlama hakkını kazanıp kazanmadığı hâlâ tartışılıyor. Moss'u başlangıç oyuncusu olarak kabul edip etmediği sorulduğunda Branch genişçe gülümsedi ve omuz silkti.

“Bu işi Koç Riley'ye bırakmalısın. Ben sadece alıcıyım.”