USC antrenörü Lincoln Riley, cezalı muhabiri yeniden göreve getirdi

plantifulsoul

New member
USC futbol koçu Lincoln Riley Perşembe günü yaptığı açıklamada, gazeteciyle yaptığı telefon görüşmesinin ardından muhabirin uzaklaştırma cezasını planlanandan bir hafta önce kaldırdığını duyurdu.

Okulun atletizm bölümü, 14 Eylül’de Güney Kaliforniya Haber Grubu’na, Truva atlarının medya politikasını ihlal etmesi nedeniyle Riley’nin gazeteci Luca Evans’ın erişimini iki hafta süreyle askıya aldığını bildirdi.

Belirtilen ihlaller arasında, onaylanmış bir medya alanında dururken duyduğu bir konuşmayı haber yapmak, bir basın toplantısı bittikten sonra devam sorusu sormak, yaptırım uygulanan saatler dışında oyuncularla ve antrenörlerle konuşmak, okulun iznini almadan oyuncuların ebeveynleriyle iletişim kurmak ve Bir hikayede “çöp zamanı” ifadesi. Evans’ın çalışmalarının çoğu, USC’yi haber yapan diğer muhabirlerin benzer uygulamalarına atıfta bulundu.

SCNG, karara USC atletik direktörü Jennifer Cohen ve başkan Carol Folt’a yazdığı bir mektupla itiraz etti, ancak Cohen, futbol departmanının kararının arkasında durduklarını söyleyerek yanıt verdi.

Gazetenin uzaklaştırma hakkında yazmasının ardından, yerel ve ulusal gazeteciler USC’yi aşırı tepki vermesi ve bir muhabiri işinin rutin unsurlarını yaptığı için disipline etmesi nedeniyle uyardı.

Riley Perşembe günü şu açıklamayı yaptı: “Dün gece Luca Evans’tan bir telefon aldım ve çok samimi ve verimli bir sohbet gerçekleştirdik. İkimizin de durumu farklı şekilde ele alabileceği konusunda anlaştık. Luca’nın öğrenci sporcularımızı korumak için uyguladığımız politikaları kabul etmesini ve gelecekte bunlara bağlı kalmayı kabul etmesini takdir ediyorum. Luca’nın idmanlara geri dönmesini bekliyoruz ve Truva atlarıyla ilgili haberlerinin devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Evans şu açıklamayı yaptı: “Riley niyetinin oyuncularını korumak olduğunu açıkça belirtti. Niyetimin her zaman USC hakkında ilgi çekici, dürüst hikayeler anlatmak olduğunu açıkça belirttim; programın medya erişimiyle ilgili ana hatlarıyla belirtilen politikalarına saygı duyuyorum ve anlıyorum ve her türlü yanlış adım, işimi yapma ve ilişki kurma ve hikaye anlatımı peşinde koşma niyetimden kaynaklandı.

“Aynı habercilik ve yazmaya adil, doğru ve derinlikli bir şekilde devam edeceğim ve erişim kısıtlamasını kaldırmak için bir anlaşmaya vardık.”

Evans, SCNG’ye katılmadan önce son üç yıl boyunca Haberler’ta ağırlıklı olarak lise sporları üzerine çalıştı.