Sinir bozucu sezonun ardından Eric Gentry, yeni USC rolünden heyecan duydu

plantifulsoul

New member
Eric Gentry, yüzünde çekingen bir gülümsemeyle gazeteci kalabalığının önünde yerini aldı. Uzun boylu defans oyuncusu, USC'deki üçüncü baharının başlangıcında, tatbikatı artık biliyordu. Sorulan soruları, kendisi veya geçen sezonki kafa karıştırıcı rolü hakkında yapılabilecek önerileri biliyordu. Belki daha önce bu sorular onu hassas hissettirirdi. Hatta defansif.

Şimdi değil.

“Şimdi bunların çoğunu yaptım” dedi. “Biraz kayıtsız konuşursam bana kızmayın.”

Soğukkanlılık muhtemelen Truva atlarının kıdemli defans oyuncusunu tanımlamak için çoğu kişinin kullanacağı ilk kelime değil. Son iki sezonun en iyi ve en kötü zamanlarında duygularını her zaman kolunda taşıdı. Ancak biraz sinir bozucu bir düşüşün ardından Gentry, geçen hafta USC'nin savunmasındaki değişimin ortasında olumlu bir şekilde rahat görünüyordu.

Yeni çok yönlü rolünden heyecan duyuyor, yeni plandan heyecan duyuyor, yeni koçlarından heyecan duyuyor. Yeni defans antrenörü Matt Entz'den bahsedildiğinde Gentry sırıtıyor.

“Bu benim adamım” diyor. “Koç Entz muhteşem.”

USC kadrosunda asistan olmak için Kuzey Dakota Eyaleti'ndeki baş antrenörlük görevinden ayrılan Entz, bu baharda Gentry'nin kendine özgü becerileriyle sınırları zorlamaya çalıştığını ve onu hem Sam hem de Will defans pozisyonlarında kullanmaya çalıştığını söylüyor.

Gentry veya diğer savunma oyuncuları için planlar henüz başlangıç aşamasında. Ve Entz, kendisinden önceki diğer antrenörler gibi, Gentry'nin vücuduna hâlâ 5 ila 10 pound daha eklemesi gerektiğini düşündüğünü söylüyor.

“Benimle ne yapacaklarını bilen insanların olması güzel bir duygu.”
— Eric Gentry, yeni USC savunma antrenörleri hakkında

Ancak Gentry'nin bakış açısına göre koçların ondan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceklerini anladıklarını düşünüyor.

Gentry, “Sanırım ne yapacaklarını biliyorlar” dedi. “Çoğu zaman ne yapacağını bilemeyen birçok farklı koça gidersiniz. Ben eşsiz bir oyuncuyum. Bu ülkede benden sadece bir tane var. Kibirli bir şekilde değil ama kimse benim tarzıma göre oynamıyor, benim oynadığım gibi oynamıyor. Sadece ne yapacaklarını biliyorlar, beni nereye koyacaklarını biliyorlar ve nerede olursam olayım kendimi rahat hissetmemi sağlıyorlar.”

Geçen sonbaharda hisler pek olumlu değildi. Gentry'nin snap sayısı ikinci sezonuna göre neredeyse %34 azaldı. USC koçu Lincoln Riley Kasım ayında oyun süresindeki düşüşün sezon dışı bir ameliyattan sonra sezona “gerçekten çok paslanmış” başlamasından kaynaklandığını söylediğinde, Gentry sosyal medyada karşılık verdi ve o zamandan beri silinen bir gönderide “18”in – onun “18” olduğunu söyledi. forma numarası – asla “paslı” olmadı.

Eric Gentry, Ekim 2022'de Utah'a karşı oynanan bir maçta kenarda tepki gösteriyor.

(Rick Bowmer / Associated Press)

Ancak herhangi bir incinmiş duygu görüntüsü ortadan kaybolmuş gibi görünüyor.

Gentry, “İyi hissettiriyor” dedi. “Benimle ne yapacaklarını bilen insanların olması güzel bir duygu.”

Gentry, ilk kez 2021'de Arizona Eyaleti'nde All-American birinci sınıf öğrencisi olarak ortaya çıktı, ardından USC'de ikinci sınıftayken geçiştiren bir terör haline geldi. Ancak uzunluğu, oyunun belirli kısımlarında (bölge kapsamı gibi) her zaman bir avantaj olsa da, 220 kiloluk ince yapısı her zaman diğerleriyle ilgili sorulara yol açtı.

Entz, “O alışılmadık biri” dedi. “Hızlanma değeri var, alanlarda büyük. Büyük alan savunması yaparken birdenbire kolları karmadan sayılara geçiyor. O orada sadece büyük bir vücut. Sanırım başka alt paketler bulmaya devam edeceğiz, onu kullanmanın yollarını bulacağız çünkü o da seğiriyor. O sadece büyük, uzun bir çocuk değil.

Ancak bu beceriler Gentry'nin rolünün doğasını özellikle önemli kılıyor. Soru her zaman antrenörlerin bunu kendi programlarına ne kadar dahil etmeye istekli oldukları olmuştur.

“Adamlarımız kesinlikle bunu kullanmanın gerçekten iyi yollarını bulabilecek kadar yaratıcılar. [Gentry]dedi Riley. “Sanırım bu onu heyecanlandırıyor.”

Entz'in bu baharda Gentry'ye birçok farklı şapka takmasının nedeni budur. Bu nedenle Gentry'nin, San Francisco 49ers'tan Fred Warner veya New York Giants'tan Isaiah Simmons gibi çok yönlü, İsviçre ordusu tipi savunmacılar üzerinde yeniden çalışmasını ve pas hamleleri üzerinde çalışmasını sağlıyor.

Entz, “Bakalım ne yapabiliyor” dedi. “Onu aşırı yüklemeye çalışmıyorum ama onu konfor bölgesinin dışına çıkarmaya çalışıyorum.”

Gentry bu baharda şu ana kadar bu konuda oldukça rahat görünüyor.

Gentry, “Sınırda, sahada, geçiş hücumunda ve diğer yerlerde her yerde onunla birlikteyim” dedi. “Gerçekten iyi bir duygu.”