“Sadece inanmaya devam et.” Caleb Williams’ın Heisman Trophy konuşmasını okuyun

plantifulsoul

New member
Aşağıdakiler, USC oyun kurucusu Caleb Williams’ın Heisman Kupasını kazandıktan sonra yaptığı konuşmanın bir kopyasıdır.

Öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Teşekkür ederim. Bu gerçekten harika. Burada olmak gerçekten harika. Öncelikle, tam burada önümde oturan tüm Heisman Trust’a, tüm seçmenlere ve finalistlere teşekkür etmek istiyorum – CJ [Stroud]Maks [Duggan]Yıldızlar [Stetson Bennett]. Sizler inanılmaz rakiplersiniz. Ve hepinizle burada olduğum için çok mutluyum. Stets’i Georgia’ya ziyaretlerimde tanıdığım ve ev sahibim olduğu zamanlardan beri burada onunla birlikte olmam biraz komik.

Ama son birkaç gündür hepimiz bu yolculuğu birlikte yaşadık. Ve ben bugün burada ayakta duruyor olabilirim ama hepiniz Kolej Futbolu Playofflarına gideceksiniz.

Sanırım hepsini kazanamazsın.

Arkamda duran adamlara. Oyuna olan tutkunuz için teşekkür ederiz. Çünkü benim gibi burada olma ve en iyi olma hayalleri ve hedefleri olan çocuklar hepinizi izleyerek başladı, bu yüzden teşekkür ederim.

Sırada, Trojan Matt arkadaşıma özel olarak sesleniyorum [Leinart]Arabalar [Carson Palmer]Mike [Garrett] ülke genelinde USC’ye yaptığım bu yolculuğu yaptığımdan beri beni her zaman desteklediğin için. Ama şimdi bu tarihi kardeşliğin bir parçası olmak gerçekten bir onur. Hayatımın geri kalanında değer vereceğim bir şey. Bu bireysel bir ödül olsa da, kesinlikle anlıyorum ki bu sporda ve hayatta hiçbir şey – ve kesinlikle hiçbir şey – tek başına yapılmaz.

Atletik direktörümüz Mike Bohn ve eşi Kim’e bugün burada oldukları için teşekkür etmek istiyorum. Mike, bizi her zaman ve her zaman mümkün olan en iyi öğrenci sporcular yaptığın için sana minnettarım. Takım arkadaşlarım ve ben size ve USC için yaptığınız her şeye minnettarız.

Büyük köpek, Koç [Lincoln] Riley. İki ayrı olayda birbirimize adadık ama aynı hayalle. Soyunma odasında söylediğimiz gibi, benim de söylediğimi duymuşsunuzdur, içinde sıkıntı olmayan harika bir kitap ya da harika bir hikaye asla olamaz. Yani OU günlerimizden beri çok şey yaşadık. Ve Norman, Oklahoma’dan Güney Kaliforniya Üniversitesi’ne kadar ani alan değişikliği bile hayallerimizi değiştirmedi. Ya hayallerini değiştirirsin ya da alışkanlıklarını değiştirirsin derler ve eminim ki benim hayallerimi değiştirmeyecektim. Sizinkini de değiştirmediğinize sevindim. Ama ikimiz de işin bitmediğini biliyoruz.

anne riley [Caitlin Riley, Lincoln’s wife], [Riley’s daughters] Sloan, Stella, ailenizin bir parçası olmama izin verdiğiniz için teşekkür ederim. Ve sadece bu da değil, bana ondan çok daha fazla koçluk yapmasına izin vermek – muhtemelen evinde olmalı.

Tüm USC kardeşlerime teşekkür etmek istiyorum. Biliyorum istediğimiz gibi bitirmedik ama kurduğumuz kültür bağı sonsuza kadar sürecek. Dediğim gibi, hala tamamlanmamış bazı işlerimiz var. Bu gruba özel bir not. Bugün burada olan gruba, hücum görevlileri. Nerede olursanız olun, büyük adamlar ayağa kalkın. Hepimiz başarımızı kutlamak için buradayız. Bu, her biriniz olmadan olmaz – Bobby [Haskins]Avlu [Ford], [Andrew] Vorhees, Gino [Quinones]Brett [Neilon]Dedi [Justin Dedich]Yunus [Monheim]Duvarcı [Murphy]. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim.

Gonzaga Koleji Lisesi’ndeki kardeşliğime teşekkür ederim. Koç Randy Trivers, neredesin koca köpek? Ayağa kalk. Merhaba.

Ülkedeki en zorlu lise konferansında dokuzuncu sınıfa başlama cesaretini gösterdin. Hem saha içinde hem de saha dışında Gonzaga deneyimi, beni tahmin edebileceğinizden çok daha fazla şekilde hazırlamama yardımcı oldu. Koç, bunu bilmiyor olabilirsin. Ama bize kazıdığın Gonzaga mottosu. “Başkaları için erkekler”, tamamen geri vermekle ilgili olan Caleb Cares Vakfı’nı yaratmam için bana ilham verdi. Bu yüzden teşekkür ederim koç. Teşekkürler Gonzaga.

Kendinizi iyi insanlarla ve güvenebileceğiniz bir ekiple çevrelemeniz önemlidir. Mama Judy, Cody ve Phil’e özel teşekkürler. Şimdi akıl hocalarıma, Koç Mar, Koç Russ’a [Thomas] ve Koç Basha. Beni her zaman bir erkek ve bir futbolcu olarak sorumlu tuttuğun ve duymak istemediğim zamanlarda bile bana her zaman doğruyu söylediğin için sana minnettarım. Bana nasıl QB olunacağını ve QB pozisyonunda oynamamayı öğrettin. Bana aynada kendime bakmayı ve geriye bakan adamı sevmeyi öğrettin.

Ve şimdi, hayatımdaki en önemli kadına. Her zaman önce annem olduğun için teşekkür ederim. Yüzünde bir gülümseme olan ve başkalarına yardım etmeye istekli olan perde arkasındaki kadın. Benim için birçok yönden ilham kaynağısın. Oradaki yaşlı adama göre, babam, her zaman kendi davulunun ritmine göre yürür. Bana yolu gösterdiğin için teşekkür ederim. Küçük yaşta bana ne kadar teşekkür etsem azdır. Antrenman seanslarından ve gece geç saatlerde yapılan antrenmanlardan, hatta Adamlarım ve ben antrenmana gidebilmek için Athletic Republic’i açmak. Sonunda hayallerimiz haline gelen hayallerimi gerçekleştirebilmem için hayatından fedakarlıklar yaparak her zaman yanımdasın. Fark edilmemiş ve takdir edilmemiş gibi görünebilir ama benim için dünyalara bedelsin. Bu işte beraberiz ve başka türlü olmasını istemem.

Yolculuğum orada başladı. Ve oraya çıkıp koşup birileriyle mücadele etmeyi ve gol atmayı seven 4 yaşındaki çocuk değil. Yolculuk gerçekten ben 10 yaşındayken başladı. Sezon sona erdi ve ekipmanımı teslim etmem gerekti. Ve çok net hatırladığım bir şey var, babama arabada eve dönerken bunun benim için yapmak istediğim şey olduğunu söylemesi. kariyer. Futbolcu olmak istiyordum. Oyun kurucu olmak istiyordum. Onu sevdim. Bununla ilgili her şeyi sevdim. Birkaç yıl sonra hızlı ileri sar, bir otel odasında ağlıyorum. Ve birçoğunuz muhtemelen beni bir kayıptan sonra ağlarken görmüşsünüzdür. Takımım ve ben ulusal şampiyonluğu yeni kaybettik ve oynama şansım olmadı. Koçum bana çok küçük olduğumu söyledi.

O gece içimde bir ateş yandı. O gece oyun kurucu oynamaya karar verdim. Ve sadece oyun kurucu oynamakla kalmayıp, aynı zamanda en iyi oyun kurucu olmak. Oyuna etki etmek istedim. Topu tüm takım arkadaşlarımla paylaşmak istedim. Ve beni ve babamı tanıyorsanız, çok plana dayalı, bütün gece uyumadık ve bir plan oluşturduk. Ve bir yolculuk kesme planı şu şekilde gitti: 05:30, kahvaltı kulübü antrenmanları. Ayrıca öğleden sonra 6:30’da asansörümüz var, kondisyonu çalıştırıyoruz, büyüyor, güçleniyor ve hızlanıyoruz. Beslenme uzmanlarımız, uyku düzenlerimiz, spor psikologlarımız, koçluk uzmanlarımız ve oyunu öğrenip oynamamız vardı. Öğrendikçe daha fazlasını istedim.

Ancak yol her zaman kolay olmamıştır. Ve bu, şu anda izleyen, bana söyledikleri gibi senin çok küçük olduğu söylenen 11 yaşındaki çocukla konuşuyorum. Oraya git, onlara kalbinin ne kadar büyük olduğunu göster. Benim gibi takımdan vazgeçilen yedinci sınıf öğrencisine, benim yaptığım gibi tutkunuzu ateşlemek için bu sıkıntıyı kullanın. Kimsenin birinci sınıf olamayacağına inandığı dokuzuncu sınıf öğrencisine, eğer inanırsan yapabilirsin. Şampiyonluk maçında yenilen ama geri döneceğimize ve ilk yarıda 20 yenileceğimize inanan 10. sınıf öğrencisine. Her zaman kolunuzda bir Hail Mary daha olduğuna inanın. Ve kardeşlerinizle birlikte sahaya çıkma ve katkıda bulunma şansı için mücadele eden üniversite birinci sınıf öğrencisine, zamanınız geliyor, devam edin. Kolej Playofflarına katılma teklifinizi kaybederseniz, benim gibi üstesinden geleceğinizi bilin. Ve yeni öğrendiğim gibi. İşe geri dön. İş bitmedi.

Karşılaştığım ilk aksilikler bir ateş yaktı, yolculuğuma başladı. Yolculuğun senin olacak. Sadece inanmaya devam edin ve hedeflerinize ulaşmaya devam edin. Çalışmaya ve kendinizi pozitif insanlarla çevrelemeye istekliyseniz, her şeyi başarabilirsiniz. Eskiden hedeflerimi bir günlüğe yazardım ve eskiden sadece bir kağıt parçasındaki kelimelerden ibaret olan şey bugün burada durmamı sağlıyor. Yani herkesin hayalleri gerçekten gerçekleşir.

Teşekkür ederim. Dövüşmek.