Miller Moss nihayet USC’den başlayarak hayalini gerçekleştirmeye hazır

plantifulsoul

New member
Ja’Kobi Lane saatin kaç olduğunu biliyor.

“Miller zamanı!” birinci sınıf öğrencisi Cuma günü USC’nin Howard Jones Field’ından ayrılırken bağırdı.

USC’nin kase hazırlıkları sırasında ilk kez muhabirlerle buluşan oyun kurucu Miller Moss, sadece kıkırdadı.

Üç yıllık bekleyişin ardından Moss, ilgi odağı olmaya başlıyor. Kırmızı gömlekli ikinci sınıf öğrencisi, kariyerine ilk başlangıcını USC’de yapacak ve Truva atları, 27 Aralık’ta San Diego Petco Park’ta Holiday Bowl’da 15 numara Louisville’e karşı sezonunu yıldız oyun kurucu Caleb Williams olmadan tamamlayacak. Uzun zamandır beklenen başlama fırsatı nihayet yaklaşırken Moss, çoğunlukla gölgede geçirdiği USC kariyeri boyunca takım arkadaşlarının desteğini kazanan aynı dengeli doğayı gösteriyor.

Moss Cuma günü “Bütün hayatım boyunca bunun için çalıştım” dedi. “Bundan sonra ne olursa olsun, hayatım boyunca bunun için çalışacağım. Bu yüzden sadece heyecanlıyım. Bu göreve adım attığım için heyecanlıyım ve ekibimize çok güveniyorum.”

Moss’un fırsatı, Truva atlarının Heisman Trophy kazananının yerine gelecek yıl USC’de başlangıç rolünü yeniden üstlenmesi için erken seçmeleri olarak hizmet edebilir. Rekabet sıkı olacak. Moss, Lincoln Riley’nin sisteminde deneyim avantajına sahip ancak eski dört yıldızlı oyuncu, Riley’nin önceki yıldız oyun kurucularının sergilediği ikili tehdit yeteneğinden yoksun olabilir. Eski beş yıldızlı aday Malachi Nelson, birinci sezonunu yavaşlatan sakatlıklarla mücadele ettikten sonra başlangıç rolü için mücadele edecek. Riley’nin geçen hafta mevcut seçenekleri araştıracağını söylediği gibi transfer portalından üçüncü bir rakip ortaya çıkabilir.

Belirsizlik Moss’u rahatsız etmiyor.

Moss, USC’ye bir transfer oyun kurucunun gelme olasılığı hakkında “Koç Riley bana karşı çok samimi ve açık davrandı” dedi. “Hayatım boyunca rekabet ettim. O zaman hadi gidelim.”

Piskopos Alemany mezunu, Alabama, Louisiana Eyaleti ve UCLA’dan gelen teklifler üzerine çocukluk takımı olan USC’ye kendini adadı, ancak Truva atları aynı sınıftan oyun kurucu Jake Garcia’dan zaten bir taahhütte bulunmuştu. USC, 2020 Gatorade’de yılın milli oyuncusu Jaxson Dart ve Garcia’nın görevden alınmasını teklif ettiğinde Miller kararlı davrandı.

Dart, 2021’de yedek rolde Moss’u geride bıraktı ve Kedon Slovis’in sakatlıklarla boğuştuğu bir yılın ortasında başlangıç rolüne adım attı. Ancak Dart, Kaliforniya’ya karşı sakatlanınca Moss, üniversitedeki ilk önemli ataklarını 74 yarda atarak ve USC’nin 24-21’lik mağlubiyetinde bir gol atarak kazandı.

USC’nin oyun kurucuları Caleb Williams (13) ve Miller Moss, Ağustos 2022’deki antrenman sırasında ısınıyor.

(Michael Owen Baker / Haberler İçin)

İki yıl sonra, Moss ilk başlangıcına hazırlanırken, kıdemli pivot Justin Dedich, gözleri iri iri açılmış birinci sınıf yedek oyuncusu ile toplantının ortasındaki üçüncü sınıf oyuncusu arasındaki farkın artık “gece ve gündüz” olduğunu söyledi.

Dedich, “Miller bir lider olarak çok gelişiyor” dedi. “O olağanüstü bir adam, takımdaki herkes ona saygı duyuyor ve benim de saygı duyduğum biri.”

Austin Jones, Moss’un liderliğinin Williams olmadan USC’nin bowling antrenmanları sırasında daha da güçlendiğini söyledi. Ancak Moss’un son iki sezondaki her maça özenle hazırlandığını izledikten sonra, oyun kurucunun sahne büyürken bile antrenmanlara istikrarlı yaklaşımı konusunda Stanford transferini hiçbir şey şaşırtmadı.

Jones, “Miller çok iyi bir oyuncu” dedi.

Kıdemli oyuncu şöyle devam etti: “Miller gerçekten iyi bir oyun kurucu ve sen de bunu görme fırsatına sahip olacaksın.” “Oyunda onu şaşırtacak hiçbir şey yok.”

Moss, film seanslarına ve toplantılara her zaman sanki başlayacakmış gibi yaklaştığını söylese de, artık hazırlık arasındaki temel farkın, oyun planına nelerin dahil olduğu konusunda daha fazla girdi sunabilmesi olduğunu söyledi. Bu rol eskiden Williams’a aitti.

Moss bu sezon 309 yarda ve bir gol atarak 32 pasın 23’ünü tamamladı. San José Eyaleti, Nevada ve Stanford karşısında kazandığı üç büyük galibiyette toplam 19 yarda boyunca her ikisi de gol atmak için iki atış yaptı.

Ancak Truva atları sezonun büyük bölümünde mücadele ederken, topallayarak 7-5’lik bir rekora ulaşırken ve son altı maçından beşini kaybederken, Moss tekrar kenarda kaldı. Riley, Moss’u oyunlara dahil etmek için daha fazla fırsat olmasını umduğunu söyledi. Ancak Moss’un antrenman sahasındaki çalışması, takım arkadaşlarının oyun kurucunun hayal kırıklığı yaratan yılı yüksek bir notla bitirebileceğine güvenmesini sağladı.

Moss, “Burada bulunan ve değer verdiğim herkes bu duvarların içinde ve bunu her gün görüyorlar” dedi. Sahaya çıkıp takımıma elimden gelen en iyi şekilde liderlik etmeye çalışacağım ve galibiyet alacağım.”