Mart Çılgınlığı: USC kadınları fazla mesaide Güney Dakota Eyaletine yenildi

plantifulsoul

New member
BLACKSBURG, Va. —

Kuralın bitimine yedi saniye kala Destiny Littleton’ın oyunu eşitleyen üç sayılık atışları, USC’nin kadın basketbol takımına fazladan hayat verdi.

Ama Truva atları onu çarçur ettiler. USC, 2006’dan bu yana ilk NCAA turnuvasını kazanma şansı için bir yıl daha beklemek zorunda kalacak.

Rayah Marshall’ın rekor çabasına rağmen, sekizinci sırada yer alan Truva atları, NCAA turnuvasının ilk turunda 9 Numaralı Güney Dakota Eyaleti tarafından Cuma gecesi Virginia Tech’in Cassell Coliseum’unda uzatmada 62-57 yenilerek elendi.

İkinci yıl USC teknik direktörü Lindsay Gottlieb, “South Dakota State’e teşekkür edin,” dedi. “Onlar gerçekten iyi bir takım. Bunu biliyorduk. Dengeli ve deneyimliler ve işleri onlar için gerçekten zorlaştırmaya çalıştık ve ihtiyaç duyduklarında kazanan oyunları yaptıklarını düşündüm. Gerçekten gurur duyuyorum. Takımımızla ve soyunma odasındaki insanlarla gurur duyuyorum. Çıktığımız yolculuk istisnai bir yolculuktu. Keşke daha uzun olsaydı.”

Truva atları (21-10), Jackrabbits’i (29-5) sezonun dördüncü en düşük skorunda tuttu, ancak USC’nin savunma çabaları yeterli değildi. South Dakota Eyaleti üst üste 22 maç kazandı ve Pazar günü ev sahibi ve 1 numaralı seribaşı Virginia Tech ile karşılaşacak.

Marshall, 17 sayı ve 13 ribauntla double-double’ına ek olarak yedi şutu bloke ederek USC’nin tek sezonluk blok rekorunu kırdı. İşaret, 1992-93 sezonunda 95 ile Hall of Famer Lisa Leslie tarafından belirlendi. Marshall, ikinci sınıf kampanyası olan bu sezonu 98 ile tamamladı.

Marshall, “Benim için sadece gelip rekabet etmeyi seviyorum” dedi. “Savunma tarafında şutları bloke ettiğimde, takımıma enerji dolu bir kıvılcım saçıyormuşum gibi hissediyorum. Kesinlikle bu konuda Lisa’ya biraz övünmek zorunda kalacağım.

USC adına Littleton 18, Kadi Sissoko ise 10 sayı kaydetti.

South Dakota State, 29 sayı ve 9 ribaund ile iki kez Zirve Ligi’nde Yılın Oyuncusu Myah Selland tarafından desteklendi. Paige Meyer 16 sayı kaydetti.

“Vur, bana göre o bir profesyonel. Gottlieb, Selland için her üç seviyede de gol atıyor,” dedi. “Sistemleri ve hücumları işleri gerçekten zorlaştırıyor. Onu gerçekten ikiye katlayamazsınız çünkü üçlük atacaklar. Sürekli hareket ediyor.”

USC ve Güney Dakota Eyaleti eşit şekilde eşleşti, ancak Truva atları ribaund savaşını altı farkla kaybetti, beş serbest atış kaçırdı ve yerden% 31 şut çekti.

Truva atları, oyunu 12-2’lik bir seriyle açarak erken bir avantaj elde etti. Maç başına 79.4 sayı ile ülkenin en iyi 10. skorlu hücumu ile giren Güney Dakota Eyaleti, ilk çeyrekte yerden 12 atıştan sadece ikisini vurdu.

Güney Dakota Eyaleti, ikinci çeyrekte bu açığı kapattı ve üçüncü çeyrekte yedi sayıya kadar liderlik etti.

USC geride kaldıktan sonra dördüncü çeyrekte 9-2’lik bir seri oluşturdu ve Littleton’ın zamanında yaptığı şut oyunu uzatma periyoduna göndermeden önce iki taraf liderliği değiştirdi. Selland, Jackrabbits’e bir yastık vermek için 9-2’lik bir koşuyu ateşleyerek uzatmaya başladı.

USC, uygunluklarını tüketen Littleton ve Sissoko’da bu sezon dışında en az bir çift başlangıç oyuncusu kaybedecek. Ancak genel olarak 1 numaralı acemi JuJu Watkins gelecek sezon gelecek.

Littleton, “Açıkçası ilk turda elenmek istemiyoruz, ancak USC çok uzun zamandır burada değil,” dedi. “Yani, USC’yi NCAA turnuvasına geri getirmek için buraya gelmekteki 1 numaralı hedefim buydu ve bunu listeden çıkardık.”