Kevin Porter Jr.’ın saha dışındaki sorunları saldırı suçlamalarından önceydi

plantifulsoul

New member
Kevin Porter Jr.’ın muazzam yeteneği uzun süre boyunca basketbol sahasındaki sorunlarını gizledi. Son olayının NBA kariyerine zarar vermesi muhtemel.

Eski USC yıldızı, eski WNBA oyuncusu kız arkadaşına saldırı şüphesiyle tutuklandı Kysre GondrezickYetkililere göre, Pazartesi günü erken saatlerde New York’taki Millennium Hilton’da düzenlenen saldırı sırasında boyun omuru kırıldı ve sağ gözünün üzerinde derin bir yara oluştu.

Bir yıl önce dört yıllık, 82,5 milyon dolarlık bir sözleşme uzatması imzalayan Houston Rockets oyuncusu Porter, Salı günkü duruşmasında ağır saldırı ve boğma suçlamalarını kabul etmedi.

Manhattan bölge savcısı yardımcısı Mirah Curzer hakime, “Bu ciddi bir aile içi şiddet davası” dedi.

Curzer ayrıca Porter’ın, arabasını onunkine çarptığı iddia edilen bir olay da dahil olmak üzere, Gondrezick’i taciz etme geçmişinin olduğunu söyledi. Porter ve Gondrezick, Şubat ayında birlikte birinci yıl dönümlerini kutlayan sosyal medya paylaşımına göre, 2022’nin başlarından beri çıkıyorlar.

Associated Press’in edindiği suç duyurusuna göre Gondrezick polise, Porter’ın yüzüne defalarca yumruk attığını, bunun da sağ gözünün üstünde derin bir kesik ve morarmaya yol açtığını söyledi. Ayrıca ellerini boynuna doladığını, morluklara ve omurganın kırılmasına neden olduğunu da iddia etti.

NBA sözcüsü Mike Bass, “Kevin Porter Jr. ile ilgili raporların farkındayız” dedi. “Lig ofisi Houston Rockets ile temas halinde ve daha fazla bilgi toplama sürecinde.”

Porter’ın saha dışındaki sorunları, 2019’da USC’deki birinci sezonuna kadar uzanıyor.

Truva atlarının Oregon Eyaleti ve Oregon’la oynamak için yaptığı gezi sırasında açıklanmayan davranış sorunları nedeniyle süresiz olarak uzaklaştırıldı.

USC antrenörü Andy Enfield o dönemde şöyle demişti: “Bir baş antrenör olarak yapmak isteyeceğiniz son şey herhangi bir oyuncunuzu uzaklaştırmaktır, ancak davranış sorunları olduğunda başka seçeneğimiz yoktur.”

Porter, Truva atlarının Arizona karşısında kazandığı büyük zafere katkıda bulunmak için Enfield’ın onu zamanında geri getirmesinden önce yalnızca iki maç oynadı. Ancak Porter, o bahar NBA seçmelerinde piyangodan 30. sıraya ve Cleveland Cavaliers’a yükseldi.

Rockets’a takas edilmeden önce sadece bir sezon dayanabildi. Polis raporlarına göre, eğitim kampı başlamadan önce Porter, Cleveland şehir merkezinde bir kadının yüzüne yumruk atmak ve örgüsünü yırtmakla suçlanıyordu.

Birkaç ay sonra Porter, tek arabalı bir kazaya karıştı ve motorlu bir araçta ateşli silahın uygunsuz şekilde kullanılması, motorlu bir aracı kontrol edememek ve esrar bulundurmak suçlamalarıyla suçlandı ve sonunda reddedildi.

Kısa süre sonra, yeni bir oyuncu alındıktan sonra soyunma odasında öfke nöbeti geçirdi ve bunun sonucunda Porter’ın dolabı taşındı. Bu, genel menajer Koby Altman ile bir çatışmaya ve ikinci tur draft hakkı için Rockets’a takas edilmesine yol açtı.

Houston’da oyunu gelişirken (son üç sezonda maç başına 17 sayı ve 6 asist ortalamaları yakaladı) davranışları hala şüpheliydi.

Nisan 2021’de NBA, Porter’a ligin COVID-19 sağlık ve güvenlik kurallarını ihlal ettiği için 50.000 dolar para cezası verdi. Miami striptiz kulübünü ziyaret etmeko ve takım arkadaşı Sterling Brown otoparkta diğer adamlarla tartışmaya girdi.

Ocak 2022’de, Rockets, Porter’ı uzaklaştırdı Daha sonra o zamanın antrenörü Stephen Silas, oyuncunun devre arasında “hararetli bir tartışma” yaşadığını ve “öfkesini kaybettiğini”, öyle ki “takım için ve grup olarak kültürümüz için en iyisinin ne olacağını düşündüğüm noktaya geldiğini” söyledi. Herkesin aynı fikirde olduğundan eminim, bugünkü maçtan uzaklaştırılmasının onun için en iyisi olacağını düşündüm.”

Porter’ın USC’ye gelip NBA’de yıldız olmak için çıktığı zorlu yolculuk moral vericiydi. 1973-83 yılları arasında NBA’de oynayan Kevin Porter’la akrabalığı olmayan babası, Porter Jr. 4 yaşındayken Güney Seattle’daki bir barda açılan ateş sonucu öldürüldü.

Onu annesi büyüttü ve düzgün sol vuruşları ve sıra dışı atletizmi ortaya çıktıkça itibarı arttı. Seattle’daki Rainier Beach Lisesi’ndeki koçu Mike Bethea, aynı zamanda Porter’ın babasına da koçluk yapmıştı ve Porter Jr. birden fazla uzaklaştırma cezası almış olsa da ikili yakınlaştı ve oyuncu büyük bir aday haline geldi.

Bu onun USC’de sakatlıklarla, şüpheli davranışlarla ve ara sıra ortaya çıkan parlaklıkla dolu tek sezonuna yol açtı. Porter aynı zamanda olgunluğunu ve NBA’e hazır olup olmadığını sorgulayanları da dinledi ve potansiyelini ortaya çıkaracağına söz verdi.

Porter, 2019’da Haberler’tan J. Brady McCullough’a “Bu benim hayalim, bu yüzden dikkat ediyorum” dedi. “Bu konuda endişelenmediğimi söyleyen ben olmayacağım. Ailemi geçindirebilmek istiyorum ve annem bir daha asla çalışmak zorunda kalmayacak. Aslında insanların benim hakkımda söylediklerine çok dikkat ediyorum.”