Karizma Osborne, NCAA turnuvasında UCLA’nın Oklahoma’yı geçmesine öncülük ediyor

plantifulsoul

New member
Bu, Charisma Osborne’un Pauley Pavilion’daki son maçıysa, kesin bir mikrofon düşüşüyle bitirdi.

Bu yıl yüksek bir WNBA draft seçimi olabilecek kıdemli, kariyerinin en yüksek 36 sayısı ve sekiz ribaund ve dört asist ekleyerek beşinci sıraya karşı 82-73 galibiyetle dördüncü sıradaki UCLA’yı 2019’dan bu yana ilk Sweet 16 rıhtımına taşıdı. Oklahoma.

Cori Close’un teknik direktörlüğünde beşinci kez Sweet 16’ya giden Bruins (27-9), Cumartesi günü Greenville, SC’de 29 Kasım’da konferans dışı bir maçın rövanş maçında Güney Carolina’da 1 numaralı seribaşı oynayacak. ulusal şampiyon Gamecocks kendi sahasında 73-64 kazandı.

O maçtan sonra el sıkışma hattında, South Carolina teknik direktörü Dawn Staley bir mesajla Close’dan ayrıldı.

Close, “Tekrar görüşeceğiz,” dedi ona Staley.

UCLA, Pazartesi günü ilk yarıdaki 18 sayılık liderliğini yavaş bir üçüncü çeyrekle heba etti ve dördüncü çeyreğe bir sayı geride girdi. Takımlar her pozisyonda dönüşümlü olarak serbest atışlar yaptığı için oyun neredeyse durma noktasına geldi, ancak Osborne, Bruins’i 10 sayı öne geçirmek için 1:50 kala orta mesafeli bir atlayıcıya hançeri deldi.

Eski Windward Okulu yıldızı, önceki kariyerinin rekorunu, 24 saniye kala 32 sayı veren üç serbest atışla eşitledi. Kapatmadan önce altı saniye kala son iki serbest atış yaptı. Uzun bir kucaklaşmayı paylaştılar.

Close, “Bu benim için çok anlamlı çünkü mücadele boyunca güreştik” dedi. “Onu derinden seviyorum ve ona çok inanıyorum. Bence aslında daha da derine iniyor çünkü her zaman kolay olmadı. Bence kaos tüneline girmeye ve diğer taraftan çıkana kadar içinden geçmeye istekli olduğunuzda gerçek güven inşa ediyorsunuz.”

Osborne, bir balonun içinde yapılmayan ilk NCAA turnuvasında oynuyordu. COVID-19 salgını nedeniyle ek bir yıllık uygunluk süresiyle Osborne, Bruins’e dönebilirdi, ancak taraftarlar ayağa kalkarken kollarını kalabalığa doğru kaldırma şekli, uygun bir son gibi görünüyordu. Yere yakın oturan taraftarlar, “Otuz altı! Otuz altı!”

36 puanı, bu yıl kadınlar NCAA turnuvasında bir oyuncu tarafından en yüksek puan.

Osborne, “Oyuna sadece kendi oyununu oyna, bedava oyna diye düşünerek girdim” dedi. “Ve sanırım en iyi o zihniyetteyken oynuyorum.”

Osborne’un serbest atışlarda 12’ye 12 gösterdiği liderliğindeki UCLA, maç için 28’de 25 ve dördüncü çeyrekte 23’te 21 yaptı. Bruins, %77,4 ile bir sezonda okul serbest atış rekorunu kırmak için oyuna hızlı bir şekilde girdi.

Osborne ve birinci sınıf öğrencisi Kiki Rice (14 sayı) UCLA’nın tek çift haneli skorerleriydi, ancak Bruins yine de yıldız kıdemli Taylor Robertson’ı iki puanda tutarak patlayıcı Sooners’ı geride bırakmayı başardı. 537 ile üç sayılık saha gollerinde NCAA kariyer lideri, uzun mesafeden üç denemesini de kaçırdı.

14 sayı atan UCLA guardı Kiki Rice, Pazartesi gecesi Pauley Pavilion’da Oklahoma forveti Madi Williams’a karşı potaya gitti.

(Kyusung Gong / Associated Press)

Kıdemli Madi Williams, Sooners’a 24 sayı ve 6 asistle (26-7) liderlik etti.

Bruins’in Sacramento State’e karşı ilk tur maçlarında yaptığı gibi, Oklahoma’ya erken atladılar. Sacramento State’e astıkları 14 cevapsız sayıya meydan okuyan Bruins, Osborne’dan yedi sayı öndeyken birinci ve ikinci çeyrek arasında 13-0’lık bir seri yakaladı.

Bruins devre arasında 13 sayı öndeydi ve 13 top kaybı yaparak UCLA için 12 sayıya yol açtı.

Ancak Bruins, ülkenin en iyi ikinci golcü takımını bütün gece yerde tutamadı. Üçüncü çeyreğin 1:30 işaretinde Ana Llanusa’dan bir orta mesafe atlayıcı, Sooners’a 18-2’lik bir serinin parçası olan bir sayılık üstünlük sağladı.

Sooners, üçüncü çeyrekte sahadan% 76,9 şut çekti ancak Osborne, üçüncü çeyrekte dört saniye kala üç sayılık bir oyunda gol attıktan sonra dördüncü çeyreğe sadece bir sayılık farkla girdi. Tartışmalı turnikesinin ağdan düştüğünü görünce yumruğunu sıktı ve bağırdı.

Close, oyuncuları üzerindeki etki hakkında “O oyunla gözlerindeki ışığın geri geldiğini hissettim” dedi.

Daha sonra, bir televizyon röportajından sonra sahadan koşan Osborne, kalabalığa tekrar yumruk attı. Hayranlar tezahürat yapmaya devam ederken o tünelde gözden kayboldu.