Holiday Bowl önizlemesi: USC geleceğe dönük bir gözle oynuyor

plantifulsoul

New member
USC neredeyse altı haftadır tek bir oyun bile oynamadı ancak zaman pek de huzurlu geçmedi.

Truva atları, 18 Kasım’daki moral bozucu normal sezon finalinde UCLA’ya yenildikten sonra savunma antrenör kadrosunu elden geçirdi, 17 oyuncuyu transferlere kaptırdı ve NFL draft hazırlıkları nedeniyle daha fazla oyuncuyu kadro dışı bıraktı. yoğun erken imza dönemi. Gelecek sezon için transferler şimdiden yapılmaya başlandı.

Hayal kırıklığı yaratan bir sezonu dikiz aynasına yansıtmaya çalışan bir program için, Çarşamba günü saat 17.00’de Petco Park’ta 15 numara Louisville’e karşı oynanacak Holiday Bowl, bir umut ışığı fırsatından ziyade rahatsız edici bir angarya gibi geliyor.

Caleb Williams’ın USC kariyeri, oyunda oynamayacağı için belirsiz bir şekilde sona erdi. Heisman Trophy kazananı, NFL kariyerine devam etme niyetini resmi olarak açıklamamış olsa da, geçen ay üniversiteye dönerken bowling oyununu atlama ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Williams’ın yerine Miller Moss, bu sezonu gelecek yıl için güçlü bir seçmelerle tamamlamayı umut eden oyunculardan biri olarak ilk startını alacak.

USC koçu Lincoln Riley geçen hafta şunları söyledi: “Bu artık benzersiz bir durum, çünkü bir yanınız sanki bu yılın yarısına, gelecek yılın yarısına varmışsınız gibi hissediyor. … Şu anda bizimle olan bu genç adamların, yeni adamların çoğunu sabırsızlıkla bekliyorum. Kendilerini gerçekten sergilemek için çok daha farklı ve bazı açılardan muhtemelen tüm yıl sahip olduklarından daha iyi bir fırsata sahip olacaklar.”

Truva atları (7-5), transfer portalından ayrılmaları ve NFL draftına girenlerin ardından topun her iki tarafındaki önemli oyuncuları kaçırıyor.

845 yarda ve dokuz gol atan önde gelen koşucu MarShawn Lloyd, profesyonelleri tercih etti ve kırmızı gömlekli son sınıf öğrencisi Austin Jones’u birinci sınıf öğrencileri Quinten Joyner ve A’Marion Peterson’a liderlik etmek için bıraktı. Birinci sınıftaki alıcılar Ja’Kobi Lane ve Duce Robinson, üniversite kariyerinde ikinci kez transfer olmaya hazırlanan Mario Williams ve NFL’ye gidecek Brenden Rice için adım atarken bowling antrenmanları sırasında takım arkadaşlarından övgü dolu eleştiriler aldı.

Kornerden başlayarak Domani Jackson’ın portala girmesi ve All-American güvenliği Calen Bullock’un draft hazırlığına başlaması, USC’nin ikincisinde boşluklar bırakacak. Ancak redshirt kıdemli güvenlik görevlisi Max Williams, korner oyuncusu Tre’Quon Fegans (dokuz top çalma, beş maç) ve güvenlik Anthony Beavers Jr.’ın (13 top çalma, dokuz maç) fırsatlarını yakaladığını görmek için sabırsızlandığını söyledi.

Williams da drafta katılmayı planladığı için görevinden feragat edebilirdi ancak Gardena Serra mezunu, NFL kariyerine devam etmeden önce çocukluk hayali olan okulda son bir kez oynamak istiyor. Alıcı Tahj Washington, NFL adayları için önde gelen bir keşif etkinliği olan Doğu-Batı Tapınak Oyununa daveti zaten kabul etti, ancak üniversite maç kasetine son bir ekleme yapmayı planlıyor.

Programdaki değişime rağmen yılı doğru bir şekilde bitirmek için hala motivasyon var.

“Bu programı seviyorum. Washington, “Futbolu seviyorum ve ne zaman oynama fırsatı bulursam oynayacağım” dedi.

USC, 2017’de Sam Darnold liderliğindeki heyecan verici Rose Bowl’dan bu yana bowling maçı kazanamadı. Geçen sezon Cotton Bowl’da Tulane’e yenilmesi, programın üzerinde kara bir bulut bıraktı ve dördüncü çeyrekteki 15 sayılık çöküş Truva atlarını sahaya gönderdi. sezon dışı dönemde üst üste iki mağlubiyet yaşadık. USC’nin normal sezondaki son altı maçından beşini kaybetmesi nedeniyle bu yılın sezon sonundaki baygınlığı daha da kötü olabilir.

Gelecek sezon geri dönecek olan ileri koşucu Jamil Muhammad, “Bu adamları tanıyorum, Tulane’deki yenilgi tüm sezon boyunca akıllarındaydı” dedi. “Bu yüzden kesinlikle onlarla tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Önemli olan, yarışı güçlü bitirmek ve offseason’a geçmek.”

Louisville (10-3), programın ilk kez ACC şampiyonluk maçında yer aldığı ve 2013’ten bu yana ilk 10 galibiyet sezonunu da içeren, birinci sınıf koçu Jeff Brohm’un yönetimindeki dikkat çekici bir sezonu tamamlamaya çalışıyor. Kardinaller bunu geri koşmaya başlamadan başaracak Jawhar Jordan ve lider oyuncu Jamari Thrash, ikisi de NFL’e gidiyor. 1.128 yarda ve 13 gol için koşan Jordan, Louisville’in 2019’dan bu yana ilk 1.000 yarda koşucusuydu. Thrash, 858 yarda boyunca 63 yakalama ve altı gol attı.

11 maçta forma giyen defans oyuncusu Derrick Edwards, portala giren 11 Louisville oyuncusundan biri.

USC pivotu Justin Dedich, Aralık ayında kolej futbolunun yarı içeride, yarı dışarıda doğasının “içinde olunması gereken tuhaf bir konum” olduğunu söyledi. Son beş yıldır geri döneceğini bilmek onu teselli edebiliyordu. Artık değil.

Bu nedenle, iki kez takım kaptanlığı yapmış biri için bu maç özellikle önemlidir.

Dedich, “Bunu gelecek yılın başında havanın belirlendiğinden emin olmak için yapıyorum” dedi. “Bundan gurur duydum… 2024 yılına girerken bu takıma bu mirası yüksek bir notta bırakmak.”