‘Hayatımı değiştirdin’: Lincoln Riley, diğerleri Mike Leach’i onurlandırdı

plantifulsoul

New member
USC koçu Lincoln Riley, koçluk kariyerini ateşlediği için uzun süredir Mike Leach’e itibar ediyor.

Şu anda Heisman Trophy’nin kazanması için üç oyun kurucuya koçluk yapan Riley, yedek bir Texas Tech oyun kurucusu olarak herhangi bir oyun süresi kazanmak için mücadele etti. Saldırıyı herkesten daha iyi biliyordu, ancak Muleshoe Lisesi’ndeki son yılında yaşadığı bir omuz yaralanması, top atma etkinliğini sınırladı. Riley’nin 2003 sezonundan önce görevden alınması muhtemeldi, bu yüzden Leach 19 yaşındaki oyuncudan öğrenci asistanı olarak koçluk kadrosuna katılmasını istedi.

Riley, genç bir kolej futbol koçluğu yıldızı olarak yükselişini hızlandırarak, Leach’in Hava Saldırısı hücumunun temel özelliklerini özümsemek için fırsattan en iyi şekilde yararlandı.

USC koçu, Mississippi Eyalet koçu Pazartesi gecesi 61 yaşında kalp rahatsızlığından kaynaklanan komplikasyonların ardından öldükten sonra Leach’i onurlandıran birçok kişiye katıldı. Leach, karısı Sharon ve dört çocuğu tarafından hayatta kaldı. 21 yıl teknik direktörlük yaptı.

Riley Twitter’da yayınladı Salı sabahı: “Koç – Kesinlikle özleneceksiniz, ancak pek çok kişi üzerindeki etkiniz devam edecek. – Her an için şükürler olsun. Hayatımı değiştirdin ve daha birçokları. Tüm dualarımız Sharon ve Leach ailesiyle – Huzur içinde yat dostum.”

Kariyerinin başlarında Leach’in Texas Tech ekibinin bir parçası olan Batı Virginia teknik direktörü Dana Holgorsen, Twitter’da yayınlandı:

“Mike Leach, inanılmaz, yenilikçi, etkili, başarılı, popüler bir futbol koçundan daha fazlasıydı. O, Sharon’ın kocası ve Janeen, Kimberly, Cody ve Kiersten’in babasıydı! Bana pek çok farklı şekilde çok şey öğreten parlak, düşünceli, kibar adam. RIP Koç!

Kolej futbol dünyasının hem içinden hem de dışından haraç yağdı.

Dualar Leach ailesine!
🙏🏽
🙏🏽
Oyunun gerçek efsanesi!

– Patrick Mahomes II (@PatrickMahomes) 13 Aralık 2022

“Düşüncelerim ve Dualarım Leach Ailesi ile birlikte! Oyuna ve koçluk yaptığınız Hayatlara olan Etkiniz için teşekkür ederiz! Özleneceksin, Rahat Uyu Korsan.“ pic.twitter.com/SkzhIGgTqh

— Dak Prescott (@dak) 13 Aralık 2022

Bugün kolej futbolu dünyasında üzücü bir gün. Mike Leach, bizi tetikte tutan yenilikçi bir futbol zekasıydı. Yıllar boyunca onunla yüzleşmekten her zaman keyif aldım.

Düşüncelerimiz ve dualarımız bu zor dönemde Mike’ın ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte.
🙏
💙
🙏

— Mack Brown (@CoachMackBrown) 13 Aralık 2022

Düşüncelerim ve dualarım Koç Mike Leach, ailesi, arkadaşları ve kolej futbolunda hikayeli kariyeri boyunca etkilediği tüm genç erkekler için.

— Dave Clawson (@CoachClawson) 13 Aralık 2022

Michigan Eyaleti futbolu adına Leach ailesine en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

— Mel Tucker (@Coach_mtucker) 13 Aralık 2022

Mike Leach’in koçluk yaptığı oyuncular, futbol oyunu ve kişisel olarak benim üzerimdeki etkisini kelimelerle ifade etmek zor. Eşsiz bir kişilik, bağımsız düşünür ve harika bir arkadaştı. Hayatımda babam dışında kimsenin daha büyük etkisi olmadı. Huzur içinde yat koç

— Sonny Dykes (@CoachSonnyDykes) 13 Aralık 2022

Mississippi Eyaleti harika bir koçu kaybetti.

Kolej futbolu bir yenilikçiyi kaybetti.

Birçok genç erkek akıl hocasını kaybetti.

Hayranlar bir içerik süper yıldızını kaybetti.

Ve çoğumuz bir arkadaşımızı kaybettik.

kalbim kırıldı
RIP
🏴‍☠️
@Coach_Leach

– Vali Tate Reeves (@tatereeves) 13 Aralık 2022

Birkaç yıl önce bir akşam Mike Leach ile birkaç bira içtim ve o zamandan beri onunla daha fazla zaman geçirmek istiyordum. Çok havalı havalı bir ahbap. RIP koçu.

— Dale Earnhardt Jr. (@DaleJr) 13 Aralık 2022

Senin sayende bu hale geldik Koç
🏴‍☠️

Gerçek bir 𝐋𝐄𝐆𝐄𝐍𝐃’nın ölümünün yasını tutuyoruz. Kelimeler, bu dünyada bıraktığın etkiyi tarif etmeye bile başlayamaz. Bu programa eklediğiniz her dakikayı ve her anıyı çok sevdik. Sonsuza kadar Coug. #Kılıcını Salla pic.twitter.com/WhsuFAXo3Y

— Washington Eyalet Futbolu (@WSUCougarFB) 13 Aralık 2022