Eric Musselman'ın USC basketbolunu canlandırmak için 30 günlük sprint'i içinde

plantifulsoul

New member
Eric Musselman'ın bu baharda yeni kadrosunu değerlendirme fırsatı bulduğunda, yeni USC koçunun değerlendireceği pek fazla takım kalmamıştı. Draft için üç oyuncu ayrılmıştı. Altı kişi daha transfer portalına saldırdı.

Nisan ortasında, Avustralyalı dörtlü Harrison Hornery, yeni koçun devralacağı tek burslu oyuncuydu. Hornery genç yaşta maç başına ortalama 3,3 sayı atıyordu.

Transfer portalının bu belirsiz döneminde kitlesel göç olağandışı bir durum değil. Ancak USC'nin kadrosunun kısır durumu, portala giren transferlerle tamamen yeni bir takım oluşturmak için aslında bir ayları olan Musselman ve ekibi için özellikle göz korkutucu bir başlangıç yapacaktı.

Musselman, “Her şey çok hızlı oluyor” dedi, “ve ben bilmiyorum, personelimiz de bilmiyor; vurulacak işe alım noktaları neler? Yani bir nevi anında öğreniyoruz.

USC'nin yeni koçlarından hiçbiri ve aileleri henüz Los Angeles'ta kalacak yer bulamadı. Nisan ayında, transfer portalında saatler ilerlerken Musselman, asistanlarıyla birlikte Manhattan Beach'te bir aylığına bir ev kiralamayı önerdi. USC yöneticileri oturumu kapattı. Ve Haziran ayına gelindiğinde Truva atları bu hafta tam bir transfer ekibiyle yaz antrenmanlarına başlarken koç bu kararın “muhtemelen yaptığımız en akıllıca şey” olduğunu açıkladı.

Kiralık ev, Manhattan Plajı'ndaki The Strand'dan sadece birkaç blok ötedeydi ve okyanusa, gece geç saatlerde otobüslerin kumlara vuran dalgaları duyabileceği kadar yakındı. FaceTiming'in muhtemel bir transfer olması güzel bir arka plan oluşturdu; öyle ki antrenörler çağrılarını doğrudan plajı görecek şekilde yapmaya teşvik edildi.

Bu çatının altında ve taze okyanus esintisinin ortasında, USC basketbolu için yeni bir temel, 30 gece boyunca FaceTimes, strateji oturumları ve aynı South Bay pizza salonuna neredeyse günlük ziyaretler ile atıldı. Musselman ve yardımcıları (oğulları Michael Musselman, Todd Lee, Will Conroy, Anthony Ruta ve basketbol operasyonları direktörü Caleb Cline) o zamanın neredeyse her dakikasını birlikte geçiriyorlardı. Ruta ve Michael Musselman aynı ranzayı bile paylaşıyorlardı.

Musselman, “Bu bir kardeşlik evi değildi” dedi, “ama öyleydi bir Portal Evi.”

USC erkek basketbol koçu Eric Musselman, 5 Nisan'da Galen Center'daki ilk basın toplantısında USC Başkanı Carol Folt (solda) ile atletik direktör Jennifer Cohen'in arasında duruyor.

(Myung J. Chun / Haberler)

Portal House'un koçları tüm gün kampüste birlikte çalışıyor, her yemeği birlikte yiyor ve her gece beş saat boyunca işe alım yapmak için sahil kenarındaki kiralık evlerine dönüyor, transferler hakkında bilgi alışverişinde bulunuyor, bir dizi mesajı yönetiyor ve bir ara bir zamana kadar strateji tartışıyorlardı. Musselman nihayet teslim olacağını açıkladığında gece yarısını geçmişti.

O zamana kadar neredeyse gün doğumundan gece yarısına kadar çalışan grup bitkin düşmüştü. Ama kimse, yedi mil yürüyüş için genellikle sabah 5'te uyanan patrondan önce yatmaya cesaret edemiyordu.

“Saat gece yarısı gibiydi ve 'Hey, falanca üniversitedeki o adama ne diyorsun?' dedi Musselman gülümseyerek.

Asistanları ancak o merdivenleri çıkıp ana yatak odasına çıkana kadar eşlerini aramak için evin köşelerine çekiliyorlardı.

Conroy, “Uyuyacağını söylediğinde,” dedi, “herkesi görüyorsun [reaching for their phones] 'Hey bebeğim, özür dilerim, işi yeni bitirdim' gibi. ”

“Michael Musselman orada bir acemiyle telefonda konuşuyorsa ve Anthony Ruta bir acemiyle konuşuyorsa, 'Karımla FaceTime'da olamam' gibi hissedersiniz. Bir çocukla FaceTime yapmalıyım.”

Bu, Portal House'ta uykusuz gecelerin herkese göre olduğu anlamına gelmiyor.

Musselman, “Ruta oradan ilk çıkan oldu dostum” dedi. “Yani bir yer buldu ve dışarı çıktı. Mobilya yok, 'Yeterince sıkıldım' gibi hiçbir şey yok. Yapamam.' ”

Kadro oluşturmaya yönelik acımasız yaklaşım, sonunda meyvesini verdi. Musselman, uzun ve çok yönlü, birden fazla pozisyonda görev alabilen ve savunmayı değiştirebilen oyuncular istiyordu. USC koçları portaldaki sayısız seçenekle temasa geçti, ancak sonuçta yeni fırsatlar arayan deneyimli, orta-büyük öne çıkanlara odaklandılar. En azından o zaman danışılacak bir film vardı.

Herkes vizyonu hemen göremedi. USC'nin erken ziyaretlerinde getirdiği en önemli hedeflerden bazıları, kadronun belirsizliği nedeniyle taahhütte bulunmamayı seçti.

Musselman, “Çoğunlukla 'Kiminle oynayacağımızı bilmiyorduk' şeklindeydi” dedi. “İlk iki, üç, dört kişinin katılmasını sağlamak zordu.”

Josh Cohen, Massachusetts'teki bir maçta oynuyor.

Massachusetts'ten transfer edilen Josh Cohen, Eric Musselman'ın USC'deki ilk takımına katılacak oyuncular arasında yer alıyor.

(Jeff Roberson / Associated Press)

Massachusetts'ten 1.80 boyunda dörtlü Josh Cohen birinci oldu. Sırada Penn'den keskin nişancı guard Clark Slajchert vardı. Portal House'un başka bir taahhüdü kutlaması 10 gün daha sürdü. Ancak daha sonra birbiri ardına geldiler.

Bryce Pope, San Diegolu şutör guard. Matt Knowling, Yale'den çok yönlü bir kanat, Kuzey Colorado'dan küçük bir okul olan Saint Thomas. Rashaun Agee, Bowling Green'den büyük bir adam. Chibuzo Agbo, Boise State'in kanat oyuncusu. Beşi de, USC'nin yeni koçunun vaadinden ve işten atılmasından etkilenerek üç günlük bir süre içinde taahhütte bulundu.

Agbo, “Koçunuzun bunu her gün getireceğini, o enerjiyi getireceğini ve oyuncuları sorumlu tutacağını biliyorsunuz” hissini seviyorum, dedi. “Bunu gerçekten seviyorum.”

Bazı rakip antrenörler bunu Musselman'a karşı kullanmaya çalıştı.

Kuzey Colorado transferi Thomas, “Koç Muss'tan bir nevi nefret ediyorlardı ve bana onun sana bağlanman için baskı yapacağını, şunu yapacak, şunu yapacak, o deli” diyorlardı. “Ama hepimiz kazanmak için deli değil miyiz? Ben tamamen bununla ilgiliyim.

Mayıs ayı başlarında, 30 günlük maceralarının sonuna doğru, Musselman bir telefon aldığında USC personeli Manhattan Beach'teki kiralık evin ön verandasında oturuyordu. İnatçı portal takiplerine rağmen Truva atlarının hala bir başlangıç oyun kurucuları yoktu. Ancak diğer tarafta, Büyük Doğu'nun 2023'teki en gelişmiş oyuncusu olan ve USC'nin umutsuzca ihtiyaç duyduğu Xavier'den Desmond Claude vardı.

Xavier oyun kurucu Desmond Claude maç sırasında topu kontrol ediyor.

Eski Xavier oyun kurucusu Desmond Claude bu sezon USC'de Eric Musselman yönetiminde oynayacak.

(Frank Franklin II / Associated Press)

Her iki dirseğinden de ameliyat olduğu için sonbahara kadar müsait olamayacaktı. Ama USC'ye geliyordu.

Yeniden inşa sürecinde büyük bir an oldu. Musselman yumruğunu sallayarak verandadan kükredi.

Conroy, “İnsanlar evlerde dışarı bakıyordu” diye hatırladı. “'Mesela bu ses nereden geliyor?'”

USC'nin 11 transferden oluşan filosu, yaz antrenmanının kasırgası sırasında antrenman sahasında bir aşağı bir yukarı uçarken, bu enerji Perşembe günü hâlâ hissedilebilir durumdaydı ve hızlı yeniden yapılanmanın geri dönüşlerine erken bir bakış sundu. Bu resmin altı ay sonra neye benzeyeceği herkesin tahminidir. Ancak şimdilik bu sürekli ve amansız bir hareketti ve Musselman bunun Big Ten'den çok SEC ekibine benzediğini söyledi.

Geçen sezonu Arkansas ile SEC'i 16-17 bitiren Musselman, “Geçen yıl yaptığım şeyi yapmak istemiyorum” dedi ve şöyle devam etti: “Fakat diğer yıllarda yaptığımızı yapmak istiyorum; kozmetik olarak insanlar 'Gidip şu takımın oyununu izlemek istiyorum' diyorlar. Ve sonra rakip takımların ne kadar sıkı oynadıkları konusunda saygı duyduğu bir takım.”

Zaten Portal House'tan ortaya çıkan plan da buydu. Ancak kısa vadeli kira sözleşmesinin süresi çoktan dolduğundan, Müslümanlar artık resmi olarak önümüzdeki günlerde yeni evlerine taşınmaya hazırlanıyor. Taşıma kamyonları Perşembe günü Fayetteville'deki evine doğru yola çıktı ve kısa süre sonra Güney Körfezi'ne doğru yola çıktı.

Ancak yine de yeni koç, ekibinin USC'nin kadrosunu sıfırdan yeniden inşa etmek için harcadığı ayı düşününce biraz hüzünlü hissetmekten kendini alamıyor.

“[Musselman] yeni evine taşındı,” dedi Conroy, “ve yine de bize 'Portal Evi'ni özledim!' gibi mesaj atmaya devam etti. ”