DeMar DeRozan sahnede Kendrick Lamar'ın Drake diss şarkısı eşliğinde dans ediyor

plantifulsoul

New member
NBA yıldızı DeMar DeRozan, Çarşamba gecesi Kia Forum'da Kendrick Lamar hiti “Bizim Gibi Değil” şarkısını söylerken sahnede halıyı keserken görüldü.

Bu o kadar da sıra dışı görünmeyebilir. Ne de olsa Los Angeles'ın yarısı, Pulitzer ödüllü rapçinin kulak kurdu şarkısıyla birlikte dans etmek için Forum sahnesinde toplanmış gibi görünüyor; bu aynı zamanda Drake'in diss şarkısı ve muhtemelen Lamar'ın Kanadalıyla olan kamusal kavgasındaki son söz olarak da ikiye katlanıyor. hip-hop süperstarı.

Ancak DeRozan benzersiz bir durumda gibi görünüyor; orada Drake'le arkadaşlığı olan ya da en azından arkadaşlığı olan tek kişi o olabilir.

Compton Lisesi'nin göze çarpan oyuncularından biri olan DeRozan, 2009 NBA seçmelerinde Toronto Raptors tarafından genel klasmanda 9. sıraya seçilmeden önce bir yıl boyunca USC'de oynadı. Kariyerinin ilk dokuz yılını Toronto'da geçirip bu dönemde üç All-Star adaylığı kazanan DeRozan, Kawhi Leonard'ı 2018 yaz sezonunda Raptors'a getiren takasla San Antonio Spurs'a gönderildi. Daha sonra 2021'de Chicago Bulls'a takas edildi ve bu yaz sınırsız serbest oyuncu olmaya hazırlanıyor.

Tam adı Aubrey Drake Graham olan Drake, Toronto'da doğmuştur ve sıkı bir Raptors hayranıdır. 2013'ten bu yana takımın küresel elçisi olarak görev yapıyor. DeRozan'ın Spurs'a takas edildiği gün, “Tanrı'nın Planı” şarkıcısı, kalbi kırık oyuncuyu teselli etmek için oradaydı.

“Drake'in evine gittim. Ben ve o oturup birkaç saat konuştuk,” dedi DeRozan 2018’de ESPN’e. “Bazı basketbol konularında bile. Sadece onun bu dünyada, özellikle de Toronto'da olduğu kişi olmasından kaynaklanan sözleri duymak için. Bu şehir için ne ifade ettiğimi. İhtiyacım olan şey buydu.”

O sırada Drake, Instagram'da DeRozan'a içten bir mesaj yayınlayarak ondan “kardeş”, aynı zamanda “inanılmaz bir kaptan ve daha da iyi bir arkadaş” olarak söz etti.

“Kardeşim @demar_derozan'a, şehriniz adına 10 milyon teşekkür etmek istiyorum. Sonsuza kadar Toronto'nun demirbaşısın ve sahip olduğun her şeyi verdin,” diye yazdı Drake, silinmiş gibi görünen bir gönderide. “Sizin liderliğiniz sayesinde franchise tarihinin en heyecan verici yıllarını yaşadık. Her gece aynı koltuklardan beceri, kararlılık ve sadakat kombinasyonuna tanık olduğum için minnettarım. İnanılmaz bir kaptan ve çok daha iyi bir arkadaş olduğunuz için teşekkür ederim.”

Drake ayrıca 2021'deki şarkısı “Lemon Pepper Freestyle”da “Şehrim beni DeMar DeRozan gibi seviyor” sözleriyle basketbol yıldızının ismini de düşürdü.

Ancak Lamar'ın DeRozan'la da bağlantısı var.

İkisi de Compton'da büyüdüler ve 2020'de şehirdeki barış yürüyüşünde birlikte görüldüler. Bu bahar Drake'le çekişmesi epik boyutlara ulaşan Lamar, DeRozan'a gönderme yapan bir cümlenin de yer aldığı “Bizim Gibi Değil”i yayınladı: “DeRoz'un eve gelmesine sevindim, siz de onu hak etmediniz.”

Lamar, popüler parçayı Çarşamba günü Juneteenth'te Inglewood'daki “The Pop Out — Ken & Friends” gösterisinde art arda birçok kez seslendirdi. Long Beach'ten gelen ve UCLA'da oynayan DeRozan ve Clippers yıldızı Russell Westbrook, Lamar'ın şarkı boyunca beşinci ve son kez sahnede kalabalıklarla birlikte dans ederken harika vakit geçirdiği görüldü. Lakers yıldızı LeBron James ve geçen sezon Clippers'ta forma giyen, yakında NBA'de serbest kalacak olan James Harden da toplantıya katıldı ancak sahneye çıkmadı.

Belki DeRozan'ın hareketi Drake'e yönelik kişisel bir şey değildi. Belki de çok fazla düşünmeden sadece özel bir anın içinde yer almak istemiştir.

Ya da belki DeRozan, komedyen Will Ferrell ile 2017 NBA Ödülleri skeçinde “Laugh Now Cry Later” şarkıcısı tarafından defalarca aşağılanmasının intikamını alıyordu. Drake muhtemelen DeRozan'ın adıyla dalga geçme konusunda ikinci kez düşünüyor – “DeMar bunu söylüyorum, daha az hoşuma gidiyor” ve “DeFense? Bu kuzenin DeMar mı?” – Hemen şimdi.