Caleb Williams ve 6 numaralı USC, Nevada’yı 66-14 galibiyette mağlup etti

plantifulsoul

New member
USC’nin attığı tüm goller arasında – ve Cumartesi günü Coliseum’da Nevada karşısında 66-14’lük bir yenilgide çok sayıda gol vardı – Lincoln Riley’nin favorisi için net bir seçim var. 1,80 boyunda ve 275 kiloluk savunma yan hakemi Stanley Ta’ufo’ou, bir topa karşılık verdikten sonra uç bölgeye doğru koşarak USC antrenörünün coşkulu bir kenar kutlaması için havaya sıçramasına neden oldu.

Riley hafif bir sırıtışla “Büyük insanlar gol attığında futbol daha eğlenceli” dedi.

6 Numaralı Truva Atları (2-0), ezici bir sezon açılışının ardından play-off umudu olan bir takım gibi oynadı.

Oyun kurucu Caleb Williams, Nevada savunmasını o kadar gelişigüzel bir şekilde kesti ki, 319 yarda geçtikten, beş gol attıktan ve rahat bir 42-7 öne geçtikten sonra üçüncü çeyreğin bitimine 2 dakika 12 saniye kala kenar çizgiye çekilebildi. Yedek Miller Moss’un 10 pasta yedi tamamlaması da dahil olmak üzere, 14 USC oyuncusu bir pas yakaladı ve Tahj Washington’un iki golüyle altı gol attı.

En çok iftira atılan savunma bile, USC’nin art arda 45 sayılık koşusu sırasında Nevada’nın ilk topa sahip olduğu utanç verici touchdown’dan sonra Wolf Pack’i art arda 10 sürüş boyunca puansız tutmayı başardı. Ta’ufo’ou skor artışını noktaladı ve birinci sınıf öğrencisi Braylan Shelby’nin 23 yarda zorladığı bir topa karşılık vererek Truva atlarını 52-7 öne geçirdi. Bu, Simi Vadisi yerlisinin şimdiye kadarki ilk golüydü.

Ta’ufo’ou, “Savunma hattına gol atmak bir rüyanın gerçekleşmesi gibi” dedi.

USC savunma yan hakemi Stanley Ta’ufo’ou (solda), Cumartesi günü dördüncü çeyrekte bir touchdown için başarısız bir geri dönüşün ardından takım arkadaşlarıyla kutlama yapıyor.

(Wally Skalij / Haberler)

Truva atları, Nevada’yı (0-1) baştan itibaren mağlup etti ve cerrahi, dört maçlık, 79 yardalık bir ilk sürüşte gol attı. Williams, Heisman makarasına bir başka vurgu daha ekledi, sağındaki baskıdan kaçtı, kenar çizgisinde parmak ucunda ilerledi ve tek eliyle topu çeken alıcı Dorian Singer’a doğru 30 yardalık bir pas attı.

Riley, “Ona onu atması için bağırıyordum” dedi. “Bazen beni dinlemediğinde sinirleniyorum. Bu sefer beni dinlemediğine sevindim.”

Galibiyetten sonra şakalar kolayca aktı – alıcı Mario Williams’ın birinci sınıf öğrencisi Duce Robinson’u dördüncü çeyrekte 71 yarda touchdown sırasında nihayet dizleri yukarıda koştuğu için alay etmesi gibi – ama iş daha yeni başlıyor. Kapsamlı yenilgi, Truva atlarının konferanstaki son yıllarında Pac-12’yi fethetmek için ihtiyaç duyacakları şeyden hala çok uzak.

Geçen sezon 2-10 kazanan ve oyun kurucu koçunu iki haftadan kısa bir süre önce kaybeden Wolf Pack’e karşı herhangi bir tuzaktan başarılı bir şekilde kaçındıktan sonra USC, önümüzdeki Cumartesi Kolezyum’da Stanford’a karşı konferans maçına başlıyor.

Riley, “Yıl boyunca tırmanmaya devam etmelisiniz” dedi. “Bu gece gerçekten olumlu adımlar attığımızı düşünüyorum, ancak üniversite futbolunda her haftanın kendi hikayesi vardır.”

Geriye koşan MarShawn Lloyd, USC’de gergin bir ilk maçın ardından toparlanarak başlangıç rolünü üstlendi. Güney Carolina transferinde 76 yarda boyunca takım yüksekliğinde yedi atış ve USC’de ilk golü vardı, geri dönüş Austin Jones ise 19 yarda iki atışla sınırlıydı.

Savunmada çok ihtiyaç duyulan derinliği gösteren Truva atları, üç iç savunma oyuncusunun kaybının üstesinden gelerek Nevada’yı 38 atışta 49 hücum yardasında tuttu.

Kıdemli defans oyuncusu Mason Cobb ve geri dönen başlangıç oyuncusu Eric Gentry, sakatlıklarla kenar çizgisinden izledi ve birinci sınıf başlangıç oyuncusu Tackett Curtis’in ikinci çeyrekte hedef almak için oyundan atılmasının ardından defans pozisyonu daha da zayıfladı. Cobb’un yerine başlayan Raesjon Davis, oyunun geri kalanında savunmayı güçlendirmek için Shane Lee ile takım oluşturdu.

Başlangıç rolüne mal olan rahatsız edici bir antrenman kampı sakatlığının üstesinden geldikten sonra Lee, 10 top çalma ve bir çuvalla takıma liderlik etti.