Caleb Williams kendini Heisman encore’da USC’yi geliştirmeye adadı

plantifulsoul

New member
Ohio State’in Archie Griffin’e arka arkaya Heisman Kupalarını kazanmasından bu yana neredeyse yarım yüzyıl geçti. Bu artık bir oyun kurucu ödülü ve son 20 yılda sekiz olağanüstü sinyal arayan, Griffin’in başarısına eşit olma şansını yakaladı.

Ne Bryce Young, ne Lamar Jackson, ne Johnny Manziel, ne Tim Tebow ve ne Matt Leinart Heisman yeniden kampanyası sırasında bunu başaramadı.

Heisman’ın son galibi USC’den Caleb Williams, farklı olmaktan gurur duyuyor ve bu sonbaharda kendisini kesinlikle akranlarından ayırma şansına sahip olacak. Ödülü yeniden kazanmanın açık ara favorisi ve Cuma günü Las Vegas’taki Pac-12 medya gününde kişisel beklentisini açıklamaktan çekinmedi.

Williams sırıtarak “Archie’ye geri döneceğimi söyledim” dedi. “Ve bunu yapmak için bir sürü oyun kazanmam gerekiyor.”

Williams, geçen yıl Truva atlarının birinci sınıf başantrenörü Lincoln Riley’nin liderliğindeki çarpıcı geri dönüşüne liderlik ederek 11 galibiyet elde etti. Ancak USC son ikisini alçakgönüllü bir şekilde kaybetti. “Süpermen” lakabını memnuniyetle karşılayan bir adam için, Utah’a karşı oynanan Pac-12 şampiyonluk maçının ikinci yarısında Truva atlarının Kolej Futbolu Playoff umutlarının ortadan kaybolduğunu gören biri için – kısmen ilk yarıda uzun bir koşuda diz arkasını sakatlaması nedeniyle – sarsıcı bir deneyimdi.

Williams buna, sezon dışında tüm öngörülemeyen engelleri aşmak için zihnini ve bedenini hazırlamaya adayarak yanıt verdi. Çeşitli güç ve hız ölçümlerinde kişisel rekorlar kırdığını söyledi.

Williams, “İstatistiklerde, sıralamalarda ve hücum açısından yukarıdaydık, ancak sezonun sonuna doğru ben de dahil olmak üzere pek çok oyuncumuz düştü” dedi. “Bu kesinlikle üzerinde çalıştığımız bir şey; 15 maçlık bir sezona dayanabilecek gücü ve gücü geliştirmek.”

Williams, Cuma günü sahnede seyirciye konuşurken 15 sayısını kullanmasının stratejik olduğunu söyledi. Ülkede sadece iki takım 15 maç oynuyor; play-off finalistleri.

Williams daha sonra “Evet, 15 maç” diye doğruladı. “Pac-12 şampiyonası için oynamıyorsunuz, Heisman için oynamıyorsunuz, Biletnikoff için oynamıyorsunuz, tüm bu ödüller. Nihai hedef için oynuyorsunuz ve kendinizi zihinsel ve fiziksel olarak uzun mesafeye hazırlamak istiyorsunuz. Bu yüzden kendinizi 15’e hazırlayın. Çünkü bu yıl gerçekten bir şansımız var.”

USC, son Pac-12 sezonunda konferansı kazanmak için medya tarafından seçildi. Truva atları, geniş alıcı Dorian Singer ve geri koşan MarShawn Lloyd gibi kanıtlanmış yetenekli oyuncularla birlikte hücum ve savunma hatlarına çok sayıda transfer portalı yeteneği ekledi.

Williams’ın etrafında daha güçlü bir temel oluştu ama sonuçta onun da üzerine düşeni yapması ve bir oyuncu olarak bir sonraki adımı atması gerekiyor.

USC oyun kurucusu ve Heisman Ödülü sahibi Caleb Williams antrenman yapıyor.

USC oyun kurucusu Caleb Williams, Nisan ayında Kolezyum’da yapılacak USC bahar maçı öncesinde atış yapıyor.

(Allen J. Schaben / Haberler)

“İster 20. sınıftaki LeBron olun, ister üniversitedeki 3. sınıftaki ben olun, geliştirmeniz gereken bir şey vardır, yoksa ustalaşmaya çalıştığınız şeyin mükemmelliğine yaklaşamazsınız. ”
— Caleb Williams, USC oyun kurucusu

Riley, “Herkes Heisman ve MVP’nin mükemmel olduğunu varsayıyor” dedi. “Pat Mahomes nasıl gelişiyor? Aaron Rodgers nasıl? Yolculuk asla bitmez. Sürekli tırmanıyorsun.

“Olan şu, tamam, iyi iş çıkardım, bir dizi zorluğun üstesinden geldim diyorsunuz ve birdenbire ilk yıl karşılaştığınızdan farklı yeni bir zorluk çıkıyor ve siz buna hazır değilsiniz. çünkü sen kayıtsızlaştın. İşte o zaman adamların yükseldiğini ve ardından performanslarının düştüğünü görüyorsunuz. Bu iş asla yapılmayacak zihniyetidir. Bu, emekli olduğunuzda ve futbol oynamayı bıraktığınızda yapılır ve eğer bunu farklı bir şekilde yaparsanız, emeklilik istediğinizden daha erken gelecektir.”

Williams’ın bir sonraki NFL taslağında 1 numaralı genel seçim olarak kabul edileceği düşünülüyor. Varsayım, mücadele eden bir NFL takımının, kısa sürede USC programına sahip olduğu gibi, bir franchise’ın gidişatını değiştirme yeteneğine sahip bir oyuncuyu seçecek kadar şanslı olacağı yönünde.

Ancak Williams, Riley’nin bahsettiği yolculuktaki yerini anlamış görünüyor. Bunların hiçbiri önceden belirlenmiş değildir.

“İster 20. Sınıftaki LeBron olun, ister üniversitedeki üçüncü sınıftaki ben olun, geliştirmeniz gereken bir şey vardır, yoksa ustalaşmaya çalıştığınız şeyin mükemmelliğine yaklaşamazsınız. ” dedi Williams. “Birkaç şey seçtim. Biri zihinsel, biri durumsal, diğeri rutinimde kalmak. Geçen sene çok iyi iş çıkardığımı düşünüyorum ancak sezonun bazı kısımlarında sürdürmem ve devam ettirmem gereken bazı şeylerde yavaşladığım oldu.”

Williams’ın USC’yi 15. maça çıkarması ve Truva atlarını 18 yıl sonra ilk kez ulusal şampiyona sahnesine geri döndürmesi için burada, Vegas’ta Pac-12 şampiyonluk maçını geçmesi gerekecek.

Çölde geçirdiği o gece kendisi hakkında, üniversitedeki son sezonu olacağı kesin olan sezona kadar yanında götürebileceği bir şeyler öğrendi.

Williams, “Oyunun hissettiğim her şeyden daha büyük olduğunu” söyledi. “Bu benim uyguladığım bir şey. Ama o an, aslında bizzat o an orada olduğunuzda, gerçekte ne olacağını asla bilemezsiniz. Böyle bir şeyin üstesinden gelebilmek ve yüksek seviyede oynayabilmek bana çok fazla güven kattı ve sahaya geri dönmek için sabırsızlanıyorum.”