Bronny James NBA draftına katılacağını açıkladı, transfer portalına girdi

plantifulsoul

New member
LeBron James'in oğlu Bronny James, 2024 NBA Draftı'na katılacağını açıkladı. Ayrıca NCAA uygunluğunu korurken transfer portalına da girecek.

Instagram hesabında “Bazı iniş çıkışlarla dolu bir yıl geçirdim ancak bunların hepsi bir erkek, öğrenci ve atlet olarak benim için büyümeye katkıda bulundu” dedi.

James bu sezon USC'de 25 maçta forma giydi ve 4,8 sayı, 2,8 ribaund ve 2,1 asist ortalamaları yakaladı.

Sosyal medya gönderisinde, “Muhteşem bir birinci sınıf yılı için USC'ye teşekkür ederim ve her zaman olduğu gibi aileme, arkadaşlarıma, doktorlara, atletik antrenörlerime ve hayranlarıma destekleri için minnettarım” diye yazdı.

James, bir menajerle sözleşme imzalamayarak her iki kararı da iptal etme ve bir sezon daha USC'de kalma seçeneğini elinde tutuyor.

USC, Perşembe günü James'i işe alan ve geçen sezon Southern Methodist'e gitmeden önce ona koçluk yapan Andy Enfield'ın yerine eski Arkansas koçu Eric Musselman'ı işe aldı.

James'in portala girdiğine dair raporlar Çarşamba günü ortaya çıktı, ancak LeBron James bunların henüz erken olduğunu söyledi.

LeBron James, Lakers'ın Çarşamba günkü Toronto maçı sonrasında yaptığı açıklamada, “Bronny kendi başına yaşayan bir adam ve vermesi gereken bazı zor kararlar var ve bu kararları vermeye hazır olduğunda hepimize haber verecek” dedi. “Ama ailesi olarak ne yaparsa yapsın destekleyeceğiz.”

LeBron James, oğluyla birlikte NBA'de oynamayı umduğunu uzun zamandır dile getirmişti ve bu konuyu geçen yılın sezon sonrası gibi yakın bir tarihte kayıtlara geçmişti.

O zaman, “Bu konuda ciddiydim ve hala ciddiyim” dedi. “Açıkçası bedenimi ve zihnimi taze tutmaya devam etmem gerekiyor. Bence en önemlisi aklım. Zihnim giderse vücudum şöyle der: 'Tamam, ne yapıyoruz?' Yani, ama günün sonunda öyle olsam da olmasam da, bu ligde yapmam gerekeni yaptım ve oğlum bu yolculuğa çıkacak.

“Ve yolculuğu ne olursa olsun, yolculuğu ne şekilde olursa olsun kendisi için en iyi olanı yapacak. Babası, annesi Savannah ve erkek ve kız kardeşi olarak ne yapmaya karar verirse versin onu destekleyeceğiz. Yani bunun benim arzum ya da hedefim olması onunki olduğu anlamına gelmez. Ve bunda kesinlikle bir sakınca görmüyorum.”

LeBron James, iki yıllık sözleşmesi bu sezondan sonra sona erdiğinde sınırsız serbest oyuncu olabilir ancak sözleşmesinde gelecek sezon için oyuncu opsiyonu bulunuyor.

Sierra Canyon'dan beş yıldızlı bir acemi olan Bronny James, 24 Temmuz'da USC'de yapılan bir takım antrenmanı sırasında ani kalp krizi geçirdi. Bilincini kaybetti ve sonunda doğuştan kalp rahatsızlığı teşhisi konuldu. Daha sonra Aralık ayında geri dönmesine izin verilmeden önce ameliyat edildi.

Cuma sabahı USC'de tanıtım amaçlı bir basın toplantısı düzenleyen Musselman'a kadro ve Bronny ile konuşup konuşmadığı soruldu.

Musselman, “Şu anda kadroda bulunan tüm oyunculara, taahhütte bulunan ve belki de ayrılan tüm oyunculara mesaj attım, bu açıdan herkesle iletişim kurmaya çalışacağız” dedi. “Bugün bunun için büyük bir gün olacak.”

Yeni teknik direktör daha sonra Bronny ile iletişime geçmeye çalıştığını ancak oyuncunun birçok seçeneği olduğunu da kabul etti.

Musselman, “Bu fırsat burada, eğer USC'de oynamak istiyorsanız, sizi kesinlikle aramızda görmek isteriz” dedi. “Ne kadar yetenekli bir genç adam.”