Bir adam USC'nin dans ekibindeki engelleri nasıl aşıyor?

plantifulsoul

New member
Truva Dans Gücü üyeleri neredeyse iki saattir çalışıyorlar. Galen Center'daki bir yan spor salonunda, bir rutinden diğerine adım atıyor, atlıyor ve dönüyorlar, bir sonraki parçaya geçmeden önce zar zor nefes alıyorlar.

Sandıklar inip kalkarak tam bir tekrar için sıraya giriyorlar. Bu, gün tamamlanmadan önce %100 çabayla yapılan son antrenman performanslarından biridir. Dansçılar başlangıç pozisyonlarını alırlar.

Gruptaki bir kadın kendini yakalamadan önce, “Zorlayın hanımlar” diyor.

“Ve Hugo.”

Herkes kıkırdar. Müzik başladıktan sonra Hugo Miller'ın öne çıkarılması için hiçbir nedene ihtiyacı yok. Kabarık sarı bukleli birinci sınıf öğrencisinin Truva Dans Gücü'nün ilk erkek üyesi olduğu gerçeği, yere vuran ayaklar ve hışırtılı ponponlardan oluşan bir senfonide buharlaşıyor. Truva Dansı Gücü, kapsayıcılığı ve çeşitliliği savunarak tarihin zahmetsiz görünmesini sağlıyor.

Miller, “O sahaya bir insan denizi gibi görünmeye çalışmıyoruz, ancak bireyi kutluyoruz” dedi. “Ekibimiz herkesin aynı saç uzunluğuna sahip olmasından ve aynı görünmesinden ibaret değil, aynı zamanda USC'ye giden çeşitli türden öğrencileri ve aynı zamanda USC'ye giden çeşitli dansçıları gerçekten kutluyor.”

Trojan Dans Gücü, üniversite ve profesyonel düzeydeki dans ekiplerinin son yıllarda daha kapsayıcı olmaya çalışması nedeniyle erkekleri saflarına kabul eden en son ekiptir. Rams and Saints'in dans takımlarında erkekleri bulunduran ilk NFL takımları olmasından altı yıl sonra, Miller'ı USC Athletics'in kendi evinde basketbol oynayan resmi dans takımı olan Trojan Dance Force'a katılmaya teşvik eden ilk kişi Rams'ın erkek bir amigo kızıydı. oyunlar.

Miller, “Trojan Dance Force'un ilk erkek üyesi olmak, o sahaya çıkıp bu toplulukta var olan benim gibi insanları temsil etmem anlamına geliyor” dedi. “Çünkü burada dans takımında yer almak isteyen tek çocuğun ben olmadığımı biliyorum. Dans etmekle ilgilenen tek erkek ben değilim.”

Hugo Miller (ortada), Galen Center'da USC'nin Trojan Dans Gücü ile performans sergiliyor.

(Genaro Molina / Haberler)

“Daha büyük dans etmek istedim, daha iyi performans sergilemek istedim, varlığımı ortaya koymak ve 'Peki ya tek erkek ben olursam' demek istedim. Peki ya daha önce hiç görmediyseniz? Artık başardın.”
— Hugo Miller, lisedeki tezahürat takımına katılırken

Üniversite dansına geçiş Miller'a eşi görülmemiş bir şey gibi gelmedi. Çağdaş bir dans koreografı ve ömür boyu sanatçının oğlu olan Miller, Windward School'un amigo takımının üç yıllık kaptanlığını yaptı. Birinci sınıf öğrencisiyken, ileri düzey dans sınıfındaki son sınıftaki iki kız, bir takım kurma planları hakkında ona yaklaştığında, o ekibin ilk üyesiydi. Ona seçmelere katılmasını söylediler.

Miller, 12 yaşında baleye başladığında olduğu gibi tezahürat takımındaki tek erkek çocuktu.

Miller, “Buraya ait değilmişim gibi göründüğünden endişelendim” dedi.

Arkadaşları her zaman destekleyiciydi ama küçük okuldaki herkes bunu kabul etmiyordu. Yıldız bir futbolcunun okulu dolaşmaya başladığını ve onaylamadığını dile getirdiğini duydu. Oyuncu, erkeklerin tezahürat takımında olmaması gerektiğini söyledi. İğrençti.

Miller, kenar çizgisinden sadece birkaç metre uzakta birinin onun varlığına itiraz ettiğini bilerek sahaya çıkmanın korkutucu olduğunu söyledi. Ama durmadı.

Miller, “Dışarı çıkmak gerçekten korkutucuydu ama yangın var” dedi. “Daha büyük dans etmek istedim, daha iyi performans sergilemek istedim, varlığımı ortaya koymak ve 'Peki ya tek erkek ben olursam' demek istedim. Peki ya daha önce hiç görmediyseniz? Artık başardın.”

1

Hugo Miller, Galen Merkezi'nde Truva Dans Gücü ile sahne alıyor.

2

Hugo Miller 27 Ocak'ta Galen Center'da sahne alacak.

3

Hugo Miller (sağda), Galen Center'daki bir maç sırasında Trojan Dans Gücü ile performans sergiliyor.

4

Ortadaki Hugo Miller, maç öncesinde Trojan Dance Force ile moral verici bir konuşma yapıyor.

5

Hugo Miller, Truva Dans Gücü'nün diğer üyeleriyle birlikte duruyor.

1. Hugo Miller, Galen Merkezi'nde Truva Dans Gücü ile sahne alıyor. 2. Hugo Miller 27 Ocak'ta Galen Center'da sahne alacak. 3. Hugo Miller (sağda), Galen Center'daki bir maç sırasında Trojan Dans Gücü ile performans sergiliyor. (Genaro Molina / Haberler) 4. (Genaro Molina/Haberler) 5. Hugo Miller, Truva Dans Gücü'nün diğer üyeleriyle birlikte duruyor.

1995 yılında kurulan Trojan Dans Gücü'nde de daha önce hiçbir erkek dansçı yer almamıştı. O anın farkına varan koç Mina Ortega, dansçıları bu sezon sahaya çıkmadan önce bir araya topladı. Onlara tarih yazdıklarını hatırlattı.

Yardımcı antrenör Valerie Ying, takımın sezon öncesi basketbol rallisinde ilk kez öğrencilerin önüne çıktığında tezahüratların sağır edici olduğunu söyledi. Hem erkek hem de kadın maçlarının biletleri tükenen kalabalığın önünde Miller ve Trojan Dance Force, USC hayranlarından yalnızca olumlu tepkiler aldı.

Takım kaptanı Chamine Tran, “Her zaman Hugo'nun arkasındayız” dedi. “Oraya adım atmayı biliyorduk, elimizden gelenin en iyisini yaptığımız sürece başkalarının ne düşündüğünü umursamamıza gerek yoktu çünkü Hugo'nun bu takım için bir değer olduğunu biliyorduk.”

Miller'in annesi koreograf, babası ise film yönetmenidir. Yaratıcılığın aile dili olduğunu söyledi. Doğal bir sanatçı olan Miller, gençliğinde tiyatroya da katılmıştır, ancak dansın “en iyi bağlayıcı” olduğuna inanıyor.

Miller, dansa olan tutkusundan dolayı üniversiteye gittiğinde hareket etmeye devam etmek istediğini biliyordu ancak dans alanında yan dal yapan işletme yönetimi, erkeklerin Trojan Dance Force'a katılıp katılamayacağından emin değildi. Takımın Instagram hesabında seçme öncesi Soru-Cevap bölümü yayınlanırken, bu hesabın yalnızca kadınlara ayrılıp ayrılmadığını sordu.

Hesap, “TÜM Truva atları kabul edilir” yanıtını verdi.

Ying, Miller'ın takım için deneme yapan ilk erkek olmadığını, ancak bu sezon yaklaşık 50 umutlu gruptan oluşan tek kişi olduğunu söyledi. Parlak mavi bir Alo takımı giymiş olarak odaya girdi. Her halükarda öne çıkacağını biliyordu. Tamamen buna yöneleceğini düşündü.

Birkaç gün süren seçme süreci, Trojan Dance Force'un hip-hop, caz ve tezahürat dahil olmak üzere çok sayıda dans stilini bünyesinde barındırması nedeniyle zeminde yapılan teknik değerlendirmeyle başlıyor. Adaylar daha sonra ikinci günde jüri üyeleri için gerçekleştirilecek bir rutini öğrenirler. Dansçılar bir röportajdan geçer ve kişiliklerini ve performans kalitelerini gösteren solo dans bölümüyle bitirirler.

Miller bunu başardı.

Grubun son 14 kişilik kadroya getirilmesi için Ortega ile birlikte çalışan Ying, “Dans ederken sizi ona çeken bir şey vardı” dedi. “Belki her teknik şeyi mükemmel bir şekilde yapamadı – herkes başaramaz – ama gerçekten de onda özel bir şeyler vardı.”

Hugo Miller (sağda), Ocak ayında Galen Center'da UCLA'ya karşı oynanan maçta Trojan Dance Force ile performans sergiliyor.

Hugo Miller (sağda), Ocak ayında Galen Center'da UCLA'ya karşı oynanan maçta Trojan Dance Force ile performans sergiliyor.

(Genaro Molina / Haberler)

Koçlar takımda bir erkek üyenin olması konusunda endişelenmiyorlardı ancak kostümü nasıl halledecekleri gibi daha önce hiç düşünmedikleri soruları ele aldılar. Takımın ilk resmi antrenmanından önce Ortega, Miller'a pek çok erkek dansçının sıklıkla kullanmadığı ponponlarla dans etmek isteyip istemediğini özel olarak sordu.

Elbette dedi.

Bu gruba uyum sağlama konusunda hiçbir sorunu yok.