Bill Plaschke LA Coliseum’un en unutulmaz anlarını hatırlıyor

plantifulsoul

New member
Herkes muhteşem Kolezyum’u selamlıyor, herkes bir asırdır dünyaca ünlü sporculara ev sahipliği yapan Los Angeles’ın simgesel yapısının yüzüncü yıl dönümünü övüyor.

Mesela, son bölgedeki jakuzideki striptizciler.

Yıl 2001’di ve yeni başlayan XFL’in Los Angeles Xtreme’i, ünlü Coliseum peristilinin altında yer alan son bölgedeki jakuziden maçları izleyebileceklerini vaat ederek hayranlarını baştan çıkarmaya çalışıyordu.

Her zaman saygılı bir muhabir olarak, 45 derecelik sıcaklıklarda, mayolarıyla sırılsıklam bir şekilde oturup profesyonel futbol izlemek isteyen içten ruhlu insanlarla röportaj yapmak için Xtreme’in iç saha açılışına gittim.

Sadece üç kişinin olduğu ortaya çıktı.

Cindy, Shanna ve Roberta.

O öğleden sonra erken saatlerde, hiçbir gerçek hayranın köpüren promosyonlarından yararlanmayacağından haklı olarak endişe duyan bir Xtreme çalışanı, bir istekle Spearmint Rhino beyefendiler kulübüne telefon etti.

“Buraya üç striptizci gönderin, çabuk.”

Böylece son bölge direk dansçılarıyla, evdeki en zorlu atletlerle, dörtte dörtünü bikinilerin tadını çıkararak geçiren ve Kolezyum’un kesinlikle en tuhaf anlarından biri olan üç kadınla doldu.

Shanna, “Doğruyu söylemek gerekirse bunun biraz hokey olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bu arada, etraflarında şişe fırlatan, yumruk atan, göğüslerini gösteren ve o zamanki Kolezyum genel menajeri Pat Lynch’in bu rezil resmi açıklamasını alırken futbol maçını genellikle bir sokak kavgasına dönüştüren taraftarlar vardı.

“Bir USC maçından daha gürültülü değildi” dedi.

Çevresine yayılan şehrin öngörülemeyen tutkularını ve sevimli tuhaflıklarını harika bir şekilde yansıtan muhteşem bir saray olan ilginç Kolezyum’u selamlayın.

Her muhteşem için Rafer Johnson Olimpiyat anıPete Carroll’un USC kenar hattında kaosa neden olan bir ünlü var. Roy Campanella’yı görkemli bir şekilde onurlandıran 90.000 ışığın her biri için anıt, coşkulu zafer, acı veren başarısızlık ve düpedüz çılgınlıkla dolu eşit sayıda anlara ev sahipliği yaptı.

36 yıl önce Times’a katıldığımdan beri bu insani anların bazılarına şahsen tanık olma şansına sahip oldum. Son bölgedeki sıcak küvet bunlardan biriydi. İşte ilk 10’umun geri kalanı.