Ara işçi ne demek ?

Firdevs

Global Mod
Global Mod
Ara isci ne demek?

Ara isci, ekonomik anlamda kullanlan bir terimdir. Ksaca, ara isci, bir ekonomide uretimin butun asamalarnda yer alan insanlardr. Ara isciler, uretimin her asamasnda dusuk ucretli isleri ustlenir ve urunlerin uretim surecinin son asamasnda gorev alr.

Ara isci Tanm

Ara isci, cogu zaman dusuk ucretli ve dusuk seviyede bir isi yapan kisileri ifade eder. Ara isci, uretim surecinin herhangi bir asamasnda calsan insanlardr. Ara isciler, uretim surecinin ilk asamalarnda isleri ustlenerek urunlerin uretim surecini baslatr. Sonraki asamalarda, ara isciler uretim surecinin devamn saglamak ve urunlerin satsa sunulmasn mumkun klmak icin gorev alr. Ara isciler, cogu zaman dusuk seviye ve dusuk ucretli isleri ustlenir.

Ara isci Turleri

Ara isci, cesitli is alanlarnda calsabilir. Is alanna gore ara isci turleri degisebilir. Ornegin, tarm alannda ara isci, tarm urunlerinin toplanmas ve paketlenmesi gibi isleri yapar. Imalat alannda ara isci, aracn veya urunun parcalarnn uretimi gibi isleri yapar. Ayrca, muhendislik alannda ara isci, tasarm, kodlama, yazlm ve diger muhendislik islerini ustlenir.

Ara iscilerin Faydalar

Ara isciler, bir uretim surecinin basars icin onemli bir gorev ustlenir. Ara isciler, uretim surecini tamamlamak ve urunlerin satsa sunulmasn mumkun klmak icin gorev alr. Ara isciler, uretim surecini hzlandrr ve urunlerin uretim suresini ksaltr. Ara isciler, uretim surecini dusuk maliyetler ile tamamlamak icin gorev alr. Ayrca, ara isciler, ekonomiye onemli bir katk saglar.

Sonuc olarak, ara isci, uretim surecini hzlandrmak, urunlerin uretim suresini ksaltmak ve ekonomiye onemli bir katk saglamak icin calsan insanlardr. Ara isciler, cogu zaman dusuk ucretli ve dusuk seviye isleri ustlenir.