5 Numaralı USC rekoru kadar güçlü mü? Bilmeniz gereken altı şey

plantifulsoul

New member
USC’nin köşe oyuncusu Domani Jackson, 26 Ağustos’ta Kolezyum’da San Jose State’e karşı oynanan maç sırasında duruşunu sergiliyor.

(Kyusung Gong / Associated Press)

Savunma koordinatörü Alex Grinch, Smith’i, nikeli ve güvenlik Bryson Shaw, Max Williams ve Calen Bullock’u Stanford’a karşı gösterdikleri performanstan dolayı övdü, ancak köşe pozisyonu değişiyor.

İkinci sınıf öğrencisi Domani Jackson yakında başlangıç noktası için Christian Roland-Wallace ile mücadele edebilir. Arizona transferi, Jackson’ın köşe bağı pozisyonunu almasının ardından kamp sırasında 2 numara olarak işe yaradı, ancak Roland-Wallace daha büyük bir role geçiyor gibi görünüyor. Pro Football Focus’a göre Stanford’a karşı herhangi bir savunma oyuncusu arasında en fazla snap atan oyuncuydu ve kornerde Jackson’ı heceledi.

Affedilmeyen pozisyon, Mater Dei’deki son yılında yaşadığı diz sakatlığının ardından geri dönen Jackson’ın üzerindeki baskıyı artırdı. Eski beş yıldızlı potansiyel oyuncunun keşfedilmemiş potansiyeli, geçen sezon Arizona’ya mücadelede liderlik eden ve 12 maçın tamamına kornerden başlayan tecrübeli Roland-Wallace ile tezat oluşturuyor.

Tecrübesi kendisine bir avantaj sağlasa da kırmızı gömlekli kıdemli oyuncu, Jackson ve köşe oyuncusu Ceyair Wright ile rotasyonda hiçbir sorun yaşamadığını söyledi.

Roland-Wallace, “Personelime güveniyorum” dedi. “Koç Riley’ye, Koç Grinch’e, Koç Donte’ye güveniyorum [Williams]. Ancak oynanırsa, bu konuda tamamen iyiyim. Takım için en iyisini yaptıklarını biliyorum.”